РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810623<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

Попович О. С. 
Молодь Національної академії наук України про реформування Академії / О. С. Попович, С. О. Жабін, В. І. Кліменкова // Наука та наукознавство. - 2021. - № 2. - С. 64-76. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто проблеми реформування Національної академії наук України, яка залишається актуальною протягом останніх 30 років. Виходячи з того, що для збереження академічної науки як центральної частини національної інноваційної системи необхідним є поповнення її молоддю та забезпечення спадкоємності в науці, в 2021 р. проведено соціологічне опитування молодих вчених. Мета дослідження - виявити та узагальнити думки молодих учених, які працюватимуть в науці в найближчі 20 - 30 років, щодо питань забезпечення умов плідної праці, підвищення престижності наукової професії та реформування НАН України. Стаття присвячена в основному аналізу відповідей респондентів на питання "Чи поділяєте Ви думку про необхідність реформування НАН України". Вкажіть, яким чином має проходити реформа?. Проаналізовано відповіді 350 респондентів із загальної чисельності 2082 дослідників віком до 35 років (що працювали в НАН Україні на момент проведення опитування), які заповнили поміщену у відкритому доступі Google-анкету. Відзначено значне розходження думок респондентів щодо необхідності реформування НАН України: 58 % вважають, що реформування необхідно, 21,1 % відповіли, що потреби в цьому немає, 14 % сумніваються, і їм важко відповісти на це питання. Переважна більшість респондентів вважає, що вкрай недостатнє фінансування є причиною багатьох негараздів і проблем. Хоча більшість респондентів висловилась за реформування НАН України, їх уявлення про те, якою повинна бути ця реформа, виявились досить різними, а часом прямо протилежними - від пропозицій не поспішати з реформами до їх ардинального прискорення, або від застережень щодо неприпустимості передачі інститутів Академії до університетів до вимоги, щоб НАН України перебрала на себе від МОН повноваження з управління науковою сферою, зокрема контролю атестації наукових кадрів вищої кваліфікації. На думку багатьох респондентів, ключовим напрямом реформування має стати дебюрократизація управління наукою. На підставі результатів опитування автори зробили низку висновків: значна частина молодих дослідників НАН України відчуває потребу в реформуванні, хоча їх частка істотно зменшилась порівняно з 2004 р.; серед респондентів немає єдності поглядів щодо напрямів реформування і втрачається схильність до "реформування заради самого реформування"; стан НАН України викликає занепокоєння у значної частки молодих учених, і тому вони потенційно готові взяти на себе відповідальність за розвиток академічної науки в Україні; окремі пропозиції респондентів можна реалізувати лише за участі та підтримки держави (наприклад, у частині збільшення обсягу фінансування науки); деякі пропозиції вимагають зміни управлінських методів і процедур на рівні Президії НАН України і наукових інститутів, інші - свідчать про необхідність оздоровлення соціально-психологічної атмосфери і дотримання етичних норм у суспільстві, включаючи наукове співтовариство.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч214(4УКР)711 в01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"

Антоненко А. М. 
Пестициди як чинники ризику розвитку хвороб щитоподібної залози: гігієнічна регламентація та обґрунтування критеріїв гігієнічного моніторингу : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.01 / А. М. Антоненко; Національний медичний університет імені О. О. Богомольця. - Київ, 2019. - 35, [1] c. - укp.

Розроблено методи комплексної оцінки ймовірного негативного впливу на організм людини при вживанні контамінованих пестицидами води та харчових продуктів. Обґрунтовано гігієнічні нормативи досліджуваних фунгіцидів, регламенти безпечного застосування препаратів на їх основі. Запропоновано розрахункові моделі прогнозування параметрів токсикометрії фунгіцидів та гербіцидів різних хімічних класів. Удосконалено схему функціонування системи моніторингу і профілактики негативного впливу на здоров'я населення пестицидів - чинників ризику розвитку хвороб щитоподібної залози. Обґрунтовано бальну оцінку критеріїв відбору пестицидів для проведення їх моніторингу в агропромисловому комплексі України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.541.1 + Р284.6 + Р415.12-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського