РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810624<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

Кондратюк М. В. 
Гігієнічне обґрунтування нормативів і регламентів безпечного застосування комбінованих фунгіцидів на зернових колосових культурах : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / М. В. Кондратюк; Національний медичний університет імені О. О. Богомольця. - Київ, 2019. - 24 c. - укp.

Дисертація присвячена вирішенню важливого завдання профілактичної медицини - токсиколого-гігієнічній оцінці та регламентуванню нових комбінованих фунгіцидів, що призначені до застосування на зернових колосових культурах. Виконання даного завдання дає змогу мінімізувати негативний вплив комбінованих засобів хімічного захисту рослин на професійні контингенти, населення та об'єкти довкілля. На основі експертно-аналітичних досліджень було проведено оцінку токсичних властивостей комбінованих фунгіцидів Елатус Ріа 358 ЕС, КЕ, Амістар Екстра Голд 280 OD, МД, Барклей Корріб, КЕ, Болівар Форте, КС, Кустодія, КС та Ротразон Екстра Голд SC, КС, Максим Стар 025 FS, ТН, Сертікор 050 FS, ТН. Обґрунтовано допустиму добову дозу бензовіндифлупіру та орієнтовно безпечні рівні впливу даної сполуки в повітрі робочої зони та атмосферному повітрі. Вивчено поведінку досліджуваних пестицидів у ґрунті, рослинах зернових колосових культур, проведено математичне моделювання поведінки досліджуваних речовин у об'єктах агроценозу зернових колосових культур та встановлено класи небезпечності за стійкістю у ґрунті та сільськогосподарській сировині. Обґрунтовано максимально допустимий рівень бензовіндифлупіру в зерні хлібних злаків та його орієнтовно допустиму концентрацію у ґрунті і гранично допустиму концентрацію у воді водойм господарського-питного та культурно-побутового призначення. Проведено натурні дослідження з вивчення умов праці осіб, задіяних при застосуванні вищезазначених пестицидів в умовах агропромислового сектору, оцінено професійний ризик. Науково обґрунтовано гігієнічні регламенти (строки очікування до збору урожаю, строки виходу на оброблені ділянки) та розроблені інструкції з безпечного застосування препаратів Елатус Ріа 358 ЕС, КЕ, Амістар Екстра Голд 280 OD, МД, Барклей Корріб, КЕ, Болівар Форте, КС, Кустодія, КС, Максим Стар 025 FS, ТН, Сертікор 050 FS, ТН, Ротразон Екстра Голд SC, КС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.432.6 + Р284.6 + П491.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439684 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"

Мех О. А. 
Суб'єкти науково-освітньої діяльності в Україні: структурний аналіз міжнародних рейтингів і звітних документів / О. А. Мех, С. Г. Бублик // Наука та наукознавство. - 2021. - № 2. - С. 77-99. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Кількісні та якісні аспекти зв'язку науково-освітніх установ (НОУ) України з реальним сектором економіки на сьогодні не є пріоритетом у переліку проблем, пов'язаних із сучасним станом і перспективами вітчизняного науково-технологічного та науково-освітнього потенціалу. Це обумовлює важливість аналізу участі вітчизняних та іноземних суб'єктів науково-освітньої діяльності у науково-технологічних та інноваційних процесах, формування їх зв'язків із іншими секторами економіки, для виокремлення показників, які відображають ключові проблеми вітчизняних суб'єктів науково-освітньої діяльності та мають враховуватися в процесі удосконалення державної науково-освітньої політики. Головну увагу приділено показникам світових рейтингів дослідницьких університетів і річних фінансових звітів іноземних і вітчизняних НОУ, які відображають зв'язки НОУ з галузями економіки. Джерелом інформації є методики оцінювання і складання рейтингів найбільших дослідницьких університетів ("Academic Ranking of World Universities", "QS World University Rankings" та "Times Higher Education"), а також річні наукові і фінансові звіти вітчизняних та іноземних університетів. Для реалізації мети використано загальнонаукові методи пізнання, зокрема порівняння, узагальнення, аналізу та синтезу; здійснено формалізацію результатів з метою виявлення найбільш суттєвих аспектів проблеми. Показано, що іноземні суб'єкти науково-освітньої діяльності, як приватні, так і державні, мають як дослідницьку, так і освітню складову, що визначає рівень їх конкуренто-спроможності. Важливим показником для розуміння різниці між іноземними і вітчизняними дослідницькими університетами є оцінка впливу їх винахідницької та інноваційної діяльності на бізнес. Аналіз фінансових звітів іноземних і вітчизняних університетів щодо шляхів і засобів формування бюджету показав значну різницю, особливо в частині позабюджетних коштів. Іноземні державні університети, які функціонують під наглядом урядів і фінансуються за рахунок державних субсидій, мають науково-дослідницькі підрозділи та широку предметну спеціалізацію, підтримують тісний зв'язок із промисловістю, який дозволяє їм формувати за рахунок послуг до половини річного бюджету. У вітчизняних суб'єктів науково-освітньої діяльності, попри декларації про наявність науково-дослідницької складової та здійснення інноваційної діяльності, обсяги пов'язаних із цим позабюджетних доходів не перевищують декількох відсотків. Для багатьох вітчизняних НОУ проблема відірваності від економіки не є пріоритетною, адже про це взагалі не згадується у річних звітах, однак саме вона поглиблює інші проблеми, позбавляє НОУ конкурентних переваг на ринках освітніх і науково-технологічних послуг, ускладнює процес інтеграції.



Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського