РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810630<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

Галапуп Л. О. 
Банківський капітал та особливості його формування в Україні : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Л. О. Галапуп; Тернопільський національний економічний університет. - Тернопіль, 2018. - 24 c. - укp.

Розроблено сукупність пропозицій та рекомендацій практичного характеру щодо реалізації механізму формування банківського капіталу, управління ним та оптимізації джерел збільшення його необхідного обсягу. Визначено сутність поняття "банківський капітал", удосконалено науковий підхід до класифікації функцій банківського капіталу шляхом розподілу їх на функції власного капіталу та функції залученого і позиченого капіталів, трактування змісту поняття "управління банківським капіталом". Розглянуто наукові підходи до систематизації факторів впливу на власний капітал банку з урахуванням їх внутрішніх і зовнішніх джерел походження. Набули подальшого розвитку: науково-методичний підхід до розробки концепції управління банківським капіталом; методика визначення показника CaR (capital-at-risk) як основного показника міри адекватності капіталу згідно із рекомендаціями Базельського комітету на основі додавання у формулу розрахунку зобов’язань, зважених за ступенем ризику; методичний інструментарій використання експертної системи та економіко-математичної моделі визначення достатнього обсягу власного капіталу як засобу регулювання стабільного розвитку банку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439690 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"

Рибачук В. П. 
Державне фінансування досліджень і розробок за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки: національні особливості / В. П. Рибачук, Л. П. Овчарова // Наука та наукознавство. - 2021. - № 3. - С. 20-38. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Уряди країн ОЕСР інвестують значні кошти в сферу досліджень і розробок (ДіР), водночас як в Україні посилюється тенденція до зменшення бюджетного фінансування ДіР. З огляду на важливість збереження наукового потенціалу країни і забезпечення його постійного розвитку актуальним вбачається порівняльний аналіз державного фінансування ДіР в Україні та країнах ОЕСР. Оскільки обмежені фінансові ресурси держави унеможливлюють проведення наукових досліджень за всіма пріоритетними тематичними напрямами, актуальним питанням також є їх перегляд і обгрунтований вибір. Мета статті - висвітлити результати дослідження сучасних тенденцій фінансового забезпечення сфери ДіР в Україні, зміни в динаміці та структурі державних пріоритетів розвитку окремих галузей науки і техніки та їх відповідності загальносвітовим трендам; викласти авторський підхід до визначення та фінансування пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень. За результатами порівняльного аналізу державних витрат на ДіР в Україні та країнах ОЕСР доведено невідповідність обсягів бюджетного фінансування вітчизняної науки світо-вим тенденціям; показано, що державні витрати на ДіР в країнах ОЕСР є основним джерелом фінансування фундаментальних наукових досліджень; обгрунтовано доцільність суттєвого збільшення обсягів державної підтримки фундаментальних, пошукових і прикладних досліджень в Україні. Грунтовно проаналізовано структурні зміни обсягів бюджетного фінансування пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки в Україні. Здійснено огляд інформації щодо фінансування ДіР з федерального бюджету США, наведено дані щодо обсягів державних інвестицій, які виділяються американським урядом на пріоритетні галузі науки і техніки; встановлено, що бюджетні видатки на виконання ДіР в Україні за всіма пріоритетними напрямами є вкрай низькими порівняно з розвиненими країнами. Зроблено висновок, що в Україні необхідні якісні зміни у формуванні ресурсного потенціалу сфери ДіР, особливо її фінансового забезпечення, відповідно до сучасних світових трендів, а також створення ефективного механізму визначення пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки й координації досліджень з урахуванням конкурентних переваг вітчизняних досліджень та прогнозів і світових тенденцій розвитку науки і технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.531.981

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського