РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810633<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

Грушко С. С. 
Методи зменшення апаратурних витрат для суміщених мікропрограмних автоматів на мікросхемах програмованої логіки : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / С. С. Грушко; Запорізький національний технічний університет. - Запоріжжя, 2018. - 22 c. - укp.

Робота присвячена вирішенню актуальної наукової задачі розробки структур і вдосконаленню методів синтезу суміщеного МПА, орієнтованих на зменшення апаратурних витрат при реалізації логічної схеми СМПА базисі ПЛІС (FPGA і CPLD). Розроблено структуру СМПА для реалізації в базисі FPGA, що базується на використанні гетерогенної структури FPGA, вдосконалено методи синтезу схем СМПА на FPGA, що дозволяють ефективно використовувати особливості базису гетерогенних FPGA для зменшення апаратурних витрат в логічній схемі СМПА. Розроблено структури і вдосконалено методи синтезу схем СМПА на CPLD. Показано що використання цих структур забезпечує зменшення апаратурних витрат у логічній схемі СМПА в середньому на 29,6 %. Вирішено науково-практичну задачу мінімізації апаратурних витрат в схемі блоку управління конфігурацією бортовим обчислювальним комплексом. Розроблено рекомендацій щодо використання запропонованих структур і методів для елементної бази різних виробників.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-047.254

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439693 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"

Балишев М. А. 
Астроном Людвіг Оттович Струве (1858 - 1920): наукова біографія / М. А. Балишев // Наука та наукознавство. - 2021. - № 3. - С. 76-102. - Бібліогр.: 58 назв. - укp.

Досліджено факти наукової біографії астронома-астрометриста Л. О. Струве, представника всесвітньовідомої наукової династії Струве, який працював у галузі позиційної астрономії. Вивчення феномена цієї астрономічної династії перебуває у фокусі сучасних історико-наукових досліджень, але проведений історіографічний аналіз вказав на відсутність комплексних робіт, присвячених відтворенню повної наукової біографії проф. Л. О. Струве. Тому метою статті є узагальнення результатів комплексного історико-біографічного дослідження життя і творчості астронома професора Людвіга Оттовича Струве. На підставі наукових праць ученого та архівних документів, які вперше введено у науковий обіг, висвітлено основні віхи його біографії та етапи науково-дослідницької роботи, присвяченої визначенню положень зір та вивченню їх власних рухів, дослідженню подвійних зір і місячних затемнень. В ході дослідження виявлено, що найбільшу значимість мали роботи Л. О. Струве, в яких він уточнив постійну прецесії, обчислив швидкість обертання галактики та визначив координати апексу Сонця. Завдяки невтомній багаторічній організаторській діяльності Людвіг Оттович зробив значний внесок у розбудову та становлення астрономічної обсерваторії Харківського університету, переоснащення її інструментальної бази, формування повноцінного наукового колективу, тому разом із Г. В. Левицьким він по праву вважається одним із її засновників. Розглянуто науково-педагогічну діяльність проф. Струве, який викладав у Харківському університеті курси загальної, сферичної та теоретичної астрономії, небесної механіки, вищої геодезії та математики. Серед його учнів були видатні астрономи середини ХХ ст. - М. П. Барабашов, Б. П. Герасимович, О. І. Раздольський, О. Л. Струве, В. Г. Фесенков. Зважаючи на ретельність і системність досліджень, роботи Л. О. Струве, присвячені уточненню контуру Місяця та обчисленню його середнього радіуса шляхом опрацювання даних спостережень повних місячних затемнень, були двічі відзначені найвищими нагородами осійського астрономічного товариства. Проаналізовано всі наукові публікації Людвіга Оттовича, що дозволило конкретизувати шляхи дослідницьких пошуків астронома, узагальнити його творчий внесок до скарбниці астрономічної науки.


Індекс рубрикатора НБУВ: В6 д(4СОЮ)Струве, Л.О.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського