РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810640<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

Мірошниченко П. В. 
Звуковий образ українського радіомовлення: проблеми національної іманентності та комунікативної ефективності : автореф. дис. ... д-ра наук із соц. комунікацій : 27.00.04 / П. В. Мірошниченко; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2018. - 29 c. - укp.

Розглянуто складність звукового образу як мас-медійного когніотипу, що формує суспільну свідомість на трансформованих самою акустичною природою радіо, цінних з погляду панівного суспільно-політичного дискурсу фрагментах реальної дійсності відповідно до рівня соціокультурного досвіду авдиторії. Виокремлено й увиразнено медіалогічний аспект проблеми звукового образу зі спектра міждисциплінарних. Охарактеризовано специфіку соціопсихологічного впливу звукового образу радіомовлення як медійного ефекту в діахронічному та синхронічному аспектах, сконструйовано образ типового користувача сучасного українського радіо. Проаналізовано роль радіомовлення у збереженні іманентності національного культурного простору в ситуації глобалізму. Виявлено соціокультурнІ й етноментальні травми суспільства, що впливають на процес медіатизації дійсності та ставлення авдиторії до радіо як медіатора. Досліджено специфіку репрезентації звуковим образом радіомовної ситуації у країні, схарактеризовано особливості сприйняття авдиторією звукового образу радіо, визначено стан і перспективи розвитку українського радіомовлення як каналу національної ідентичності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.4(4УКР) + С5*333.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439700 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"

Лактіонова Т. М. 
Бібліометричні показники публікаційної діяльності наукових підрозділів інституту / Т. М. Лактіонова, І. Ф. Парасочка, Н. А. Гаврилова // Наука та наукознавство. - 2021. - № 4. - С. 74-93. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Представлено результати аналізу публікаційної діяльності наукових підрозділів Національного наукового центру "Інститут грунтознавства та агрохімії ім. О. Н. Соколовського" (ННЦ ІГА) за бібліометричними характеристиками, розрахованими за даними з бази даних "Бібліометрика ІГА", яка є джерелом інформації для проведення бібліометричних досліджень, надання науковим співробітникам актуальної бібліографічної інформації та об?єктивного оцінювання рейтингу ННЦ ІГА. За даними 2016 - 2020 рр. досліджено публікаційну діяльність науковців ННЦ ІГА за двома групами показників: публікаційної активності, публікаційної ефективності. Перша група показників відображає кількісні, другаякісні аспекти публікаційної діяльності. За результатами дослідження виявлено практичну відсутність кореляційного зв'язку між штатною середньорічною кількістю співробітників у науковому підрозділі та загальною кількістю публікацій всіх типів і кількістю дослідницьких статей (які є найбільш значущим типом наукових публікацій) у наукових журналах; повну відсутність зв'язку між часткою співробітників з науковим ступенем у складі підрозділу і загальною кількістю публікацій підрозділу і слабкий зв'язок між часткою співробітників з науковим ступенем у складі підрозділу та кількістю дослідницьких статей. Найбільш суттєвим є зв'язок між кількістю дослідницьких статей та всіх інших публікацій на рівні підрозділу (r = 0,79). Дано оцінку мовному статусу публікацій - збільшення (у 4,6 раза) в досліджуваному періоді загальної кількості наукових статей (дослідницьких і оглядових) англійською мовою як у зарубіжних, так і в українських виданнях. Виявлено тенденцію до зростання кількості опублікованих наукових статей (до 45 %) у журналах з високим рейтингом, більша частина яких є українськими, що індексуються у наукометричних базах даних. Визначено помітну нерівномірність публікаційної активності наукових підрозділів за роками і зроблено висновок, що для об'єктивізації оцінки рейтингу установи доцільним є врахування параметрів публікаційної активності за багаторічний період, однак для визначення тривалості цього періоду потрібні додаткові дослідження з розширенням набору показників.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.е(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського