РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810642<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

Христофоров А. Б. 
Правове регулювання адміністрування податків на майно в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А. Б. Христофоров; Донецький юридичний інститут Міністерства внутрішніх справ України. - Кривий Ріг, 2019. - 20 c. - укp.

Дисертація є комплексним науковим дослідженням, присвяченим сутності й особливостям процедур адміністрування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю, удосконаленню їх правового регулювання. Доведено, що зміст податкового адміністрування розкривається через сукупність відповідних податкових процедур: 1) процедури виконання податкового обов’язку, які, у свою чергу, поділяються на: а) реєстраційно-облікові; б) зі сплати податків і зборів; в) з податкової звітності; 2) процедури податкового контролю та притягнення до фінансової відповідальності. Виділено особливості їх проведення щодо податків на майно, конкретизовано умови та порядок обчислення сум грошового зобов’язання платниками майнових податків та контролюючими органами. Досліджено поняття, зміст, форми та методи податкового контролю, уточнено умови та підстави застосування фінансової відповідальності за порушення у сфері майнового оподаткування. Викладено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Податкового кодексу України з метою удосконалення процедур податкового адміністрування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)071.1:Х82

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439702 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"

Пархоменко В. В. 
Віктор Григорович Аверін (1885 - 1955): життєвий і творчий шлях / В. В. Пархоменко // Наука та наукознавство. - 2021. - № 4. - С. 112-137. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

Висвітлено життєвий і творчий шлях українського вченого-біолога, професора Віктора Григоровича Аверіна (1885 - 1955), який з 1904 р. вивчав фауну України та сусідніх країн, а з 1911 р. почав працювати в галузі захисту рослин від шкідників, згодом поєднавши цю діяльність з мисливствознавством, охороною природи, викладанням в університеті. Ним зібрано колекції хребетних та безхребетних тварин, які донині зберігаються в музеях України. Мета публікації - висвітлення діяльності В. Г. Аверіна з урахуванням низки маловідомих і невідомих донині досягнень вченого, а також внеску вченого у становлення і розвиток захисту рослин від шкідників, мисливствознавства, охорони природи, зоологічних досліджень хребетних і безхребетних тварин у першій половині ХХ ст. Джерельну базу дослідження склали особові справи, які зберігаються в Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України, архівах Служби безпеки України, Інституту архівознавства Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського та Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва; наукові публікації з історії біологічних досліджень, понад 300 публікацій В. Г. Аверіна, а також особисті архівні матеріали зоолога та історика В. М. Грами. Методологічною основою дослідження є історико-біографічний, історико-хронологічний, ретроспективний методи та дже релознавчий аналіз. Творчий та життєвий шлях В. Г. Аверіна розподілено на шість періодів. Розкрито маловідомі події та наукові досягнення В. Г. Аверіна, які замовчувалися в часи тоталітарної комуністичної державності. Це насамперед співпраця з репресованими біологами, участь у природоохоронній діяльності (зокрема, активний захист заповідника "Асканія-Нова" від розорювання), створення мисливської лабораторії, багаторічні дослідження Лиманських озер. Виявлено, що кількість його наукових праць сягає понад 500, а не близько 300, як зазначалося раніше. Вченим написано праці з 13 напрямів, найбільша кількість з яких присвячена захисту рослин від шкідників.



Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського