РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810667<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Zorii I. A. 
Clinical and electroneuromyographic peculiarities of spastic syndrome in children with organic lesions of the nervous system = Клініко-електронейроміографічні особливості спастичного синдрому у дітей з органічним ураженням нервової системи / I. A. Zorii, N. V. Vasylieva, I. I. Krychun, O. M. Nicka, I. B. Kharmanska // Буков. мед. вісн. - 2022. - 26, № 2. - С. 57-62. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Органічні ураження центральної нервової системи (ЦНС) - це група нервово-психічних розладів, що виникають внаслідок впливу на мозок різних патологічних факторів. Дитячий церебральний параліч (ДЦП) є найбільш поширеним неврологічним захворюванням, що діагностовано у дітей раннього віку. 80 % дітей із ДЦП страждають на спастичні форми, основним симптомом яких є підвищення м'язового тонусу і спастичність. Цей синдром можна об'єктивізувати за допомогою електронейроміографічного (ЕНМГ) дослідження, яке надає можливість якісно та кількісно оцінити стан нервово-м'язової системи. Мета дослідження - визначити клініко-електронейроміографічні особливості спастичного синдрому у дітей із ДЦП залежно від інтенсивності рухових порушень. Обстежено 122 дитини із ДЦП (середній вік <$E8,8~symbol С~3,7> року), розподілених на групи за результатами розширеної та переглянутої загальної класифікації рухових функцій (GFCS E&R). Усім пацієнтам проведено неврологічне обстеження та ЕНМГ дослідження. Для оцінки надсегментарного та сегментарного рівнів ураження нервової системи проаналізовано параметри H-рефлексу та F-хвилі. У більшості обстежених дітей діагностовано спастичні форми ДЦП. Ортопедичну патологію частіше виявляли у дітей із ДЦП з вираженими руховими порушеннями, включаючи еквіновальгусне положення та плосковальгусну деформацію стоп. За даними ЕНМГ-параметрів ДЦП, у пацієнтів відзначалися провідникові розлади, що виражалися збільшенням амплітуди M-відповіді, особливо при дослідженні великогомілкового нерва, підвищенням співвідношення Hmах/Mmах та амплітуд H-рефлексу та F-хвилі. Висновки: за результатами проведеного дослідження, параметри ЕНМГ змінювалися у бік погіршення, залежно від ступеня порушень рухової активності, відповідно, за Шкалою великих моторних функцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського