РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810786<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Torresi F. 
Path integral Monte Carlo simulations of the geometrical effects in KDP crystals = Метод інтегралів за траєкторіями у моделюванні Монте-Карло геометричних ефектів у кристалах KDP / F. Torresi, J. Lasave, S. Koval // Condensed Matter Physics. - 2022. - 25, № 4. - С. 43708. - Бібліогр.: 40 назв. - англ.

Метод інтегралів за траєкторіями у моделюванні Монте-Карло (ІТМК) для дуже простих моделей застосовано для з'ясування фізичних механізмів, що лежать в основі ізотопічного ефекту в сегнетоелектриках із водневими зв'язками. Зумовлені дейтеруванням геометричні ефекти у водневих зв'язках досліджено за допомогою загальної тривузлової моделі, в якій використовуються подвійний потенціал Морзе та потенціал Морзе між киснями; параметри моделі вибрано так, щоб пояснити різноманітні загальні властивості низки сполук із водневими зв'язками. З розрахунків у межах цієї моделі випливає виникнення геометричного ефекту (ефекту Уббелоде): видовження водневого зв'язка при дейтеруванні, і це згоджується з тим, що спостерігається в сегнетоелектриках із короткими водневими зв'язками. Використовуючи для параметрів потенціалів результати першопринципних розрахунків, розвинено одновимірну модель, в якій білінійні протон-протонні взаємодії розглядаються в наближенні середнього поля. Ця модель використовується для дослідження квантових ефектів у ядрах, які призводять до виникнення геометричного ефекту в кристалах KDP. Підхід ІТМК надає змогу виявити, що протони тунелюють більш ефективно вздовж одновимірного ланцюжка, ніж дейтрони; це спричиняє появу сильного притягувального центра, який зменшує відстань між атомами киснів. Цей механізм, який базується на кореляції між тунелюванням і геометричними змінами водневих зв'язків, призводить до виникнення сильного геометричного ефекту в ланцюжку у впорядкованій фазі за низьких температур, що добре узгоджується з експериментальними даними.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.702 в641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41279 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського