РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810791<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Chumachenko D. 
Impact of war on COVID-19 pandemic in Ukraine: the simulation study = Вплив війни на пандемію COVID-19 в Україні: результати моделювання / D. Chumachenko, P. Pyrohov, Ie. Meniailov, T. Chumachenko // Радіоелектрон. і комп'ютер. системи. - 2022. - № 2. - С. 6-23. - Бібліогр.: 60 назв. - англ.

Пандемія нової коронавірусної інфекції COVID-19 стала викликом для систем охорони здоров'я всього світу. На березень 2022 року у світі зареєстровано майже 500 мільйонів випадків. Понад 6,2 мільйона людей загинули. Війна, яку безпричинно розпочала Росія на території України, є не лише причиною загибелі тисяч людей та руйнування десятків міст, а й масштабною гуманітарною кризою. Також військове вторгнення торкнулося і сфери охорони здоров'я. Неможливість надання медичної допомоги, недотримання санітарних умов на територіях, на яких ведуться активні бойові дії, висока щільність населення під час евакуації, а також інші фактори, сприяють новому етапу поширення COVID-19 в Україні. Побудова адекватної моделі епідемічного процесу дозволить оцінити реальну статистику захворюваності на COVID-19, а також оцінити ризики та ефективність заходів щодо стримування епідемічного розвитку хвороби. Мета статті - розробка імітаційної моделі епідемічного процесу COVID-19 в Україні та дослідження результатів експериментального дослідження в умовах війни. Об'єкт дослідження - епідемічний процес COVID-19 у воєнних умовах. Предмет дослідження - моделі та методи моделювання епідемічного процесу, що базуються на методах статистичного машинного навчання. Для досягнення мети дослідження використано методи прогнозування та побудували модель епідемічного процесу COVID-19 на основі методу поліноміальної регресії. В результаті експериментів точність прогнозування на 30 днів нових випадків COVID-19 в Україні склала 97,98 %, летальних випадків COVID-19 в Україні - 99,87 %. Модель застосована до даних із захворюваності COVID-19 в Україні за перший місяць війни (24.02.22 - 25.03.22). Розраховані прогнозні значення виявили значне відхилення від зареєстрованої статистики. Висновки: описано експериментальні дослідження реалізації моделі епідемічного процесу COVID-19 в Україні на основі методу поліноміальної регресії. Побудована модель має достатню точність для прийняття рішень щодо проведення протиепідемічних заходів щодо боротьби з пандемією COVID-19 на вибраній території. Дослідження моделі на даних про захворюваність на COVID-19 в Україні під час війни дозволило оцінити повноту статистики, що реєструється, виявити ризики поширення COVID-19 у воєнний час, а також визначити необхідні заходи для стримування епідемічного розповсюдження захворюваності на COVID-19 в Україні. Вивчення результатів експериментального дослідження показує значне зниження реєстрації захворюваності на COVID-19 в Україні. Аналіз ситуації показав утруднення доступу до медичного обслуговування, зниження діагностики та реєстрації нових випадків, а війна призвела до активізації епідемічного процесу COVID-19.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.31-2(4УКР) covid-19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24450 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського