РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810840<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Богомолов А. Є. 
Холодова кропив'янка в практиці лікаря : (огляд) / А. Є. Богомолов // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2022. - № 1/2. - С. 55-60. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - вдосконалити методи диференційної діагностики та ведення пацієнтів з холодовими кропив'янками. Представлено огляд літератури і проаналізовано діагностичні підходи та принципи ведення пацієнтів із холодовими кропив'янками. Холодова кропив'янка характеризується свербежем, ангіоневротичним набряком або обома, з/або без анафілаксії, які виникають у відповідь на охолодження шкіри та/або слизової оболонки. Захворюваність на холодову кропив'янку оцінюється в 0,05 %, з більш високими показниками в країнах з холодним кліматом. Вважається, що симптоми кропив'янки в першу чергу пов'язані з активацією опасистих клітин шкіри. Проте в останні роки з'явилися дані, в яких підкреслено можливу роль коагуляції крові у патофізіології цього захворювання. У частини пацієнтів паралельно з розвитком холодова кропив'янка у відповідь на вплив холодових факторів, насамперед холодного повітря, можуть бути реакції, які клінічно нагадують прояви гаймориту, кон'юнктивіту і бронхіальної астми, хоча вона може співіснувати з іншими типами кропив'янки. Основними принципами лікування хворих на холодову кропив'янку є: визначення причинних факторів, навчання пацієнтів та запобігання контакту з причинними факторами та ступінчаста фармакотерапія. Висновки: холодова кропив'янка є підтипом хронічної індукованої кропив'янки, що володіє всіма ознаками цієї гетерогенної групи захворювань, проте все ще є недостатньо вивченою як у плані патогенезу, так і в плані реальної епідеміології. Елімінаційні заходи, освіта пацієнта та лікування згідно з існуючими алгоритмами здатні значно покращити якість життя пацієнтів, що є першочерговим завданням лікування будь-якого хронічного захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського