РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810846<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Запольський М. Е. 
Комплексне лікування актинічного кератозу з використанням вуглецевого лазера та іміквімоду / М. Е. Запольський, М. М. Лебедюк, Ю. В. Теплюк, Л. М. Тимофєєва // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2022. - № 3/4. - С. 36-41. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - підвищити ефективність лікування різних форм актинічного кератозу (АК) за допомогою топічного імунореіулятора іміквімоду в комбінації з вуглецевим (CO2) лазером у вигляді дермального оптичного термолізу (ДОТ). Під спостереженням перебували 95 хворих з різними формами АК, яких розділили на дві групи: основну (50 осіб) та контрольну (45). Пацієнти обох груп як основний метод лікування АК використовували іміквімод. В основній групі до нанесення іміквімоду проводили додаткову обробку зони АК на 1 см по периферії від неї CO2-лазером у вигляді ДОТ. Результати лікування пацієнтів обох груп оцінювали через 10, 20 та 60 днів після останнього нанесення іміквімоду. Проаналізовано такі параметри: болючість під час процедури та після неї, швидкість відновлення епідермісу, наявність або відсутність дерматоскопічних ознак АК, формування ускладнень (рубцевих або дисхромічних), відсутність або наявність рецидивів захворювання протягом 2 міс. Необхідно відзначити, що комплексна терапія з використанням іміквімоду та CO2-лазера завдяки збільшенню глибини та інтенсивності втручання уповільнювала епітелізацію зон ураження (до 20 днів у 37 (39,5 %) пацієнтів основної групи, в контрольній - лише у 19 (20 %)); незначною мірою посилювала ефект посттравматичної гіперпігментації (через 60 днів відзначено у 5 (5,2 %) пацієнтів основної групи і у 3 (3,1 %) - контрольної), але надала можливість зменшити кількість рецидивів АК (особливо при гіперкератотичній формі) на 3,2 % у порівнянні з показником за проведення мототерапії іміквімодом, позитивно вплинула на швидкість зникнення дерматоскопічних патернів АК (через 20 днів після закінчення лікування їх спостерігали лише у 2 (2,1 %) пацієнтів основної групи і у 7 (7,5 %) - контрольної). Висновки: використання комплексного методу лікування АК, що включає нанесення іміквімоду та застосування CO2-лазера, є перспективним, етіопатогенетично виправданим і має добру переносність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р60-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського