РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810876<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Опанасенко М. С. 
Хірургічне лікування бронхолегеневих гнійно-запальних ускладнень унаслідок перенесеної коронавірусної інфекції - перший досвід / М. С. Опанасенко, Б. М. Конік, С. М. Білоконь, О. В. Терешкович, С. М. Шалагай, Л. І. Леванда, М. І. Калениченко, В. Б. Бичковський, В. І. Лисенко, М. Ю. Шамрай // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2021. - № 3. - С. 7-14. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета роботи - ознайомити лікарів різних профілів з торакальною патологією у хворих на коронавірусну інфекцію. Від початку пандемії SARS-CoV-2 на базі клінічного відділення хіругічного лікування туберкульозу та неспецифічних захворювань легень, ускладнених гнійно-септичними інфекціями, було проліковано 70 хворих, з яких у 39 (55,7 %) було зафіксовано різні бронхолегеневі гнійно-запальні ускладнення коронавірусної інфекції. Найчастішим бактеріальним ускладненням з боку органів дихання була емпієма плеври - 18 (46,1 %) випадків, неспецифічний випітний плеврит - у 8 (20,5 %) хворих, абсцедуючі пневмонії та абсцеси - у 13 (33,3 %) хворих. 17 (94,4 %) хворим з емпіємою плеври було проведено відеоторакоскопічну (VATS) санацію плевральної порожнини з полідренуванням і використанням у післяопераційному періоді тривалої активної аспірації. В 1 (5,6 %) випадку через вкрай тяжкий стан хворого проводилось лише дренування обох плевральних порожнин (цей випадок закінчився летально). Ще в 1 випадку після проведення 2 санаційних VATS плевральної порожнини було виконано бронхоблокацію верхньодольового та проміжного бронхів правої легені з наступною активною аспірацією. Ефективність лікування склала 94,4 %. Летальність у зазначеній підгрупі склала 5,6 %. Хворим із плевральним випотом, враховуючи потребу у швидкій диференційній діагностиці, проведено VATS-біопсію плеври. Усіх пацієнтів було виписано з одужанням. У групі пацієнтів з абсцедуючими пневмоніями та абсцесами проводилась медикаментозна терапія. Після курсу консервативного лікування 4 (44,5 %) хворим проведено сублобарну резекцію при санованому абсцесі легені; 3 (33,3 %) хворим - лобектомію за наявності санованих залишкових порожнин великого розміру; 2 (22,2 %) хворим - часткову плевректомію з декортикацією лівої легені і сублобарною резекцією нижньої частки лівої легені. Консервативна терапія була успішною лише в 4 (30,7 %) пацієнтів. Усіх 13 хворих було виписано з одужанням або поліпшенням. Загальна ефективність лікування склала 97,4 %, а загальна летальність - 2,6 %. Відеотораскоскопічне лікування було ефективним у 25 (64,1 %) хворих з емпіємою плеври та неспецифічним плевритом, а також у 4 (16 %) хворих надало змогу стабілізувати стан пацієнта та провести резекційне оперативне втручання. Висновки: гнійно-деструктивні ускладнення з боку органів дихання за коронавірусної інфекції мають причинно-наслідкову складову, а тому своєчасний вплив на всі ланки патогенезу може значно знизити їх рівень. Перевагу у разі ускладненого перебігу коронавірусної інфекції слід надавати відеоторакоскопічним втручанням. Високий рівень діагностики (25,4 %) супутньої патології органів грудної клітки може свідчити про низький рівень профілактичної медицини в державі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-7 Covid-19 + Р457.365.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського