РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810890<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Валецький Ю. М. 
Епідеміологічні тенденції щодо туберкульозу в Україні на початку пандемії COVID-19 / Ю. М. Валецький, Р. О. Валецька, Л. А. Грищук, М. І. Сахелашвілі, В. М. Загорулько, К. Д. Мажак, С. М. Пахарчук, Л. Я. Патракеєва // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2021. - № 4. - С. 36-42. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити тенденції епідеміологічної ситуації з туберкульозу в Україні на початку пандемії COVID-19 у 2020 р. Проведено аналіз даних офіційної статистики у 2015 - 2020 рр., опитування 157 лікарів-експертів і телефонного анкетування 69 мешканців Волинської обл. Встановлено, що захворюваність на COVID-19 значно позначилася на епідеміологічній ситуації з туберкульозу і на функціонуванні протитуберкульозної служби. У 2020 р. темп спаду захворюваності на легеневий і позалегеневий туберкульоз був значно інтенсивнішим, ніж у попередні роки. Проте захворюваність на туберкульоз серед контактних осіб із бактеріовиділювачами в осередках туберкульозу у 2020 р. зросла в 1,85 разу. Стабільно знижується частота рецидивів туберкульозу. Поширеність і смертність від усіх форм активного туберкульозу серед усього населення України має тенденцію до подібної при зниженні захворюваності. Ефективність лікування хворих усіх категорій пропорційна тяжкості туберкульозного процесу, проте ще недостатня. У 2020 р. зросла летальність у протитуберкульозних закладах проти зниження цього показника в попередні роки. На тлі недоступності для населення протитуберкульозної допомоги недостатньо використовуються денні стаціонари, а санаторна мережа потребує реорганізації. Вкрай недостатньо реалізується хірургічний метод лікування хворих. Висновки: щороку зменшується диспансерний контингент протитуберкульозних закладів. Спостерігаються скорочення інфраструктури протитуберкульозної служби, причому в ковідному році найбільшого скорочення зазнав ліжковий фонд протитуберкульозних закладів та санаторіїв, а також зменшення кількості фтизіатрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)285.4 + Р11(4УКР)026.254 + Р194.31 Covid-19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського