РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810992<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лобунько В. С. 
Самоствердження як психологічний чинник особистісного розвитку дитини дошкільного віку : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / В. С. Лобунько; Державна прикордонна служба України, Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. - Хмельницький, 2018. - 20 c. - укp.

Здійснено теоретичний аналіз наукових підходів щодо вивчення феномену самоствердження у психології. Зазначено, що самоствердження дитини дошкільного віку визначається рівнем її самостійності, впевненості у собі, допитливості, комунікативності, співпереживання і співучасті, позитивною оцінкою себе та власних можливостей, авторитетом серед ровесників. Обґрунтовано критерії оцінки, відповідні ним показники, рівні і стратегії самоствердження дітей дошкільного віку. Емпіричним шляхом встановлено, що більшість дітей демонструють деструктивно-домінантну та інертну стратегії самоствердження. Аналіз вікових і ґендерних особливостей самоствердження засвідчив наявність певних відмінностей: у хлопчиків молодшого дошкільного віку переважає деструктивно-домінантна та деструктивно-адаптаційна стратегії у навчальній та ігровій діяльності, у дівчаток – інертна і деструктивно-домінантна стратегії; у хлопчиків старшого дошкільного віку спостерігається деструктивно-домінантна і деструктивно-адаптаційна стратегії самоствердження у навчальній та ігровій діяльності, у дівчаток – інертна та конструктивна. Емпірично досліджено вплив самоствердження на особистісний розвиток дошкільників. Ефективність програми формування конструктивного самоствердження дитини дошкільного віку підтверджено якісними та кількісними змінами показників їх самоствердження та особистісного розвитку, що виражається у підвищенні рівня їхньої впевненості у собі, розкритті та посиленні індивідуальності, самостійності, позитивному сприйнятті себе, наявності позитивних змін в емоційній та мотиваційній сферах, підвищенні рівня контактності, допитливості, зниженні рівня тривожності та агресивності. Кореляційний аналіз отриманих результатів дослідження переконливо довів детермінуючий вплив самоствердження на рівень особистісного розвитку молодших і старших дошкільників. Тому формування конструктивного самоствердження молодших і старших дошкільників є важливим і визначальним чинником їх особистісного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ю983.401.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439782 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського