РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000811074<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Санніков С. В. 
Феномен водного хрещення у контексті сучасної баптистської сакраментології : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.14 / С. В. Санніков; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - Київ, 2018. - 39 c. - укp.

Вперше у вітчизняному богослов'ї здійснено цілісний аналіз феномену водного хрещення з погляду баптистського розуміння цього явища, розглядаючи його не з суто конфесійної сторони, а в дискурсі сакраментального богослов'я, що дозволило показати багатозначність цього явища і відкрити нові перспективи для його розуміння як енкаунтеру трансцендентного й іманентного. Виявлено, що баптистський рух не можна трактувати виключно як раціоналістичний, в якому відсутній сакраментальний вимір. Показано антропологічний поворот у цьому русі в XVIII - XIX ст. та повернення богоцентризму в розуміння водного хрещення. Виявлено предметне поле та з'ясовано перетворення, які відбуваються у сучасному сакраментальному богослов'ї, висвітлено змістову наповненість поняття "таїнство" щодо суміжних термінів "сакрамент", "постанова" й "священнодія". Досліджено поняття "цілісності" й "системності", показано низку особливостей і форм існування цілісної методології. Продемонстровано використання окремих прийомів цілісної методології, як-от: герменевтичний, феноменологічний, семіотичний, перформативний, контингентний та ін. в дискурсі вивчення феномену водного хрещення. Проаналізовано біблійний контекст сакраменталізму й особливості сакраментальної мови апостола Павла. На цій основі окреслено головні напрями загальної сакраментології - уявлення про Христа як первісний сакрамент, про Церкву, Біблію та теофанічність як сакраментальні явища, а також про людину, яка за певних умов стає індивідуальним сакраментом. Також з'ясовано особливості церковної сакраментології та умови її дійсності і дієвості. Проаналізовано розвиток богословських поглядів баптистів на водне хрещення у діахронній перспективі, а також застосування поняття "хрещення" і його випадки в євангельських текстах і в посланнях апостолів. Висвітлено практику та богословські погляди на водне хрещення в донікейський період, а також розкрито чотири парадигми водного хрещення, які мають місце у різних дискурсах. Досліджено окремі сторони богослов'я хрещення, які підтримує більшість баптистів. Висвітлено сім найбільш поширених поглядів на хрещення, що становлять цілісний концепт баптистського богослов'я хрещення, яке узагальнюється в образі енкаунтеру Бога з людиною, становлячи трансцендентальну цілісність. З'ясовано місце хрещення у христологічній та антропологічній перспективі, рефлексуючи на погляди інших традицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.16-503.261 + Э376.16-4-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439858 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського