РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000811168<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Історія природознавства (короткий курс) : [посібник] / К. С. Ільніцька, Ю. М. Краснобокий, В. В. Миколайко, І. А. Ткаченко; Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини. - Умань : Сочінський М. М., 2021. - 87 c. - Бібліогр.: с. 81-87 - укp.

Представлено посібник, в якому окреслено основні етапи історичного розвитку природознавства від епохи античності до наших днів у тісному зв'язку з еволюцією наукової картини світу. Передбачено вивчення тих напрямків і проблем, які визначають характерні риси сучасного природознавства і науковий підхід до трактування поняття загальнолюдської культури. Зазначено, що одним із завдань цього курсу є формування наукових уявлень про картину світу як основу цілісності і різноманіття природи, намагання осягнути єдність різноманітного, історично розвиваючись, формувало основу наукового світогляду людини про Всесвіт як єдине ціле, закони функціонування якого доступні людському пізнанню і розумінню. Показано причинно-наслідкову взаємозумовленість і взаємодоповнюваність результатів досліджень виявлених у природі (Всесвіті) явищ і процесів, які описуються теоріями та підтверджуються експериментами фундаментальних і прикладних наук тощо. Зазначено, що однією із загальних закономірностей історичного розвитку науки є діалектична єдність її диференціації і інтеграції, а утворення нових наукових напрямів та окремих наук поєднується зі стиранням різких граней, які існували між різними галузями знання, з утворенням інтегративних галузей науки (кібернетики, теорії систем, інформатики, синергетики, екології та ін.), взаємним обміном методами, принципами, поняттями і т.п. Зауважено, що з часом наука загалом стає все більш складною цілісною системою з мережею внутрішнього розчленування, де зберігається якісна своєрідність кожної конкретної науки. Викладено матеріал, що може слугувати свого роду історичним супроводом за вивчення суб'єктами навчання повнопредметного інтегрованого курсу сучасного природознавства і сприятиме його поглибленому сприйняттю і засвоєнню.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.г.я73-1

Шифр НБУВ: ВА860317 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського