РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000811407<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Суботін В. В. 
Синтез, будова та властивості координаційних халькогенгалогенідних сполук ренію(IV,V) : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / В. В. Суботін; Національна академія наук України, Інститут загальної та неорганічної хімії імені В. І. Вернадського. - Київ, 2019. - 23 c. - укp.

Увагу присвячено синтезу сполук ренію в рідкому халькогенгалогенідному середовищі з надлишком халькогену з отриманням в індивідуальному стані нових гомо- та гетерохалькогенгалогенідних комплексів, встановлення їх складу, будови, спектральних характеристик та каталітичних властивостей в процесах гідрування органічних сполук. Проведено реакції комплексоутворення в 44 системах для визначення факторів, що впливають на склад і структуру отриманих халькогенгалогених сполук ренію(IV, V), та виведення відповідних закономірностей. Синтезовано 10 халькогенгалогенідів ренію в твердому стані та встановлено їх кристалічну структуру. Виявлено, що в середовищах синтезу з надлишком халькогена при 100°С утворюються в основному моноядерні халькогенгалогеніди ренію, в деяких випадках відбувається формування кластерних реній-халькогенідних остовів [Re3Chal4] і [Re3Chal7] трикутної будови. Підвищення температури до 200°С приводить до утворення три- і чотириядерних кластерних халькогенгалогенідів ренію з реній-халькогенідними остовами [Re3Chal7] і [Re4Chal4]. Встановлено, що із збільшенням температури від 100°С до 200°С і концентрації селену відбувається відновлення іонів ренію з переходом електронної конфігурації із 5d0 в 5d3 стан. У хлоридних системах утворюються координаційні халькогенгалогенідні сполуки ReSCl3, ReSe4Cl6 та триядерні кластери. У бромідних - формуються тільки кластерні структури - три- і чотириядерні халькогенгалогеніди. Проведено квантово-хімічні розрахунки електронного стану комплексів ReSCl3, Re3Se3S4Br13 та Re4Se4S4Br16 в рамках теорії функціоналу густини (DFT), які підтвердили запропоновані структури синтезованих сполук та показали металевий (ReSCl3) і напівпровідниковий характер Re4Se4S4Br16. Виявлено, що структури сполук сформовані переважно системою ковалентних зв’язків і слабкими зв’язками Re-Re. Показано, що продукти гідролізу синтезованих халькогенгалогенідів ренію можуть бути ефективними каталізаторами в реакціях рідкофазного гідрування хіноліну, ароматичних карбонових кислот та їх ефірів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.62 + Г277.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440030 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського