РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000811436<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Томашевська Т. В. 
Формування політико-управлінської еліти в Україні: функціонально-компетентнісний підхід : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.03 / Т. В. Томашевська; Національна академія державного управління при Президентові України. - Київ, 2021. - 20 c. - укp.

Вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в науковому обгрунтуванні моделі формування політико-управлінської еліти на засадах функціонально-компетентнісного підходу з метою підвищення її якості й ефективності діяльності. Зазначено модель, що включає концептуальну, змістову, інструментально-оцінну та результативну складові і грунтується, відповідно, на сукупності цілей, завдань, наукових підходів, принципів формування та механізмах і джерелах її рекрутування, критеріях та індикаторах компетентності. До механізмів рекрутування політико-управлінської еліти віднесено вибори, призначення та конкурсний відбір; до базових джерел рекрутування - політичні партії, органи публічної влади, наукову еліту, регіональну еліту, бізнес-еліту, громадські організації, волонтерський та активістський рух, спортивну та мистецьку еліти тощо. Визначено, що формування політико-управлінської еліти - це складний публічно-управлінський механізм залучення до публічної влади, визначений нормативно-правовими актами щодо рекрутування її представників до органів влади всіх рівнів, як відкрито (антрепренерська система), так і закрито (система гільдій) і підтверджений науковими концепціями, спрямованими на сформованість у них відповідального ставлення до виконання посадових обов’язків (функцій) у державі. Обгрунтовано важливість для формування сучасної політико-управлінської еліти теорії еліт, що розкривають їх ціннісну та демократичну природу, та наукових підходів до теорії еліт - моністичного та плюралістичного. Уточнено структуру й сутність компетентності політико-управлінської еліти, яка включає професійну, соціально-комунікативну, особистісну, функціональну, політичну складові, кожна з яких визначається сукупністю політичних, статистичних, організаційно-правових, іміджевих критеріїв та індикаторів, що їх розкривають. На їх основі розроблено методику визначення рівня якості й ефективності діяльності політико-управлінської еліти. Визначено пріоритетні напрями застосування моделі формування політико-управлінської еліти в Україні на засадах функціонально-компетентнісного підходу: удосконалення нормативно-правового регулювання функціональних обов’язків та відповідальності представників політико-управлінської еліти; організаційне забезпечення формування компетентної політико-управлінської еліти; використання сучасних технологій формування компетентної політико-управлінської еліти. Запропоновано при органах публічного управління сформувати групу експертів для організації та здійснення громадської експертизи впровадження й дотримання законодавчих актів; запровадити розгляд проектів програм, рішень органів публічного управління через громадські експертизи; розробити нормативно-правові документи, які б підтверджували гендерну рівність під час рекрутування еліти; створити умови для участі громадськості в процесах прийняття управлінських рішень на всіх рівнях управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)123

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453409 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського