Залигіна Є. В. Експериментальне вивчення гастропротекторної дії густого екстракту з незрілих плодів горіха волоського (Juglans regia L.) : автореф. дис. ... канд. фармацевт. наук : 14.03.05 / Є. В. Залигіна; Національний фармацевтичний університет. - Харків, 2019. - 24, [1] c. - укp.Проаналізовано гастропротекторну активність густого водно-спиртового (30% спирт етиловий) екстракту з незрілих плодів горіха волоського (ЕГВС 30). На першому етапі отримано чотири екстракти з незрілих плодів горіха волоського (водний та водно-спиртові 30, 70 та 96%) та досліджено сучасними фізико-хімічними методами їх якісний та кількісний склад. Шляхом скринінгу обрано найбільш ефективний за противиразковою активністю екстракт з незрілих плодів горіха волоського, яким виявився ЕГВС 30, та визначено його умовно-терапевтичну дозу. В експерименті виявлено гастропротекторні властивості ЕГВС 30 в дозі 25 мг/кг. В умовах спирто-преднізолонового, індометацинового та диклофенакового виразкового ураження шлунку ЕГВС 30 виявляє гастропротекторну дію, а саме достовірно знижує виразність виразкової деструкції та глибину ураження СОШ та нормалізує біохімічні показники плазми крові тварин. ЕГВС 30 має протизапальні властивості – гальмує розвиток карагенінового та формалінового набряків. ЕГВС 30 чинить антимікробну дію відносно музейних і клінічних штамів мікроорганізмів та виявляє гепатопротекторні властивості. Данні токсикологічних досліджень доводять безпечність ЕГВС 30. Результати дослідження експериментально обґрунтовують доцільність створення нового гастропротекторного препарату на основі ЕГВС 30. Індекс рубрикатора НБУВ: Р413-52 + Р282.113
Рубрики:
Шифр НБУВ: РА440052 Пошук видання у каталогах НБУВ Повний текст Автореферати дисертацій Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|