РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000811623<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чумак О. М. 
Нестійкість змішаного стану жорстких напівпровідників та особливості динаміки магнітного потоку : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.11 / О. М. Чумак; Інститут магнетизму, Національна академія наук України. - Київ, 2021. - 29 c. - укp.

Робота присвячена вирішенню проблеми нестійкості критичного стану жорстких надпровідників.Вирішена задача стійкості критичного стану двошарового жорсткого надпровідника другого роду, шари якого мають різні фізичні властивості (густина критичного струму, питома теплота та критична температура). Була знайдена оптимальна товщина для зовнішнього шару, що призводить до максимального збільшення порогу стійкості - магнітного поля, при якому відбувається перша термомагнітна лавина (стрибок магнітного потоку та інших фізичних властивостей). Розрахунки проведено для надпровідника Nb?Sn, вкритого шаром NbTi. Показано, що шляхом вибору оптимальної товщини покриття поріг стійкості, по відношенню до магнітного поля, збільшується більш ніж на 60%. У випадку виникненя нестійкості критичного стану у надпровідному монокристаллі УВагСизСЬ-б та входження в нього магнітного потоку запропоновано індукційно-струмову модель виникнення інверсії магнітного моменту зразка, схематично побудовано перетворення картини індукції у зразку внаслідок гігантської термомагнітної лавини. З використанням еліптичної моделі критичного стану проведено моделювання шорстких фронтів магнітного потоку та контурів індукції у довгому циліндрі з жорсткого надпровідника другого роду. Зокрема, з використанням густини струму з просторовою періодичністю, проведено чисельні розрахунки розподілу індукції магнітного поля у надпровіднику в режимах екранування та захоплення магнітного потоку. Встановлено, що за допомогою вибору параметрів запропонованої моделі можна досягти різних рівнів шорсткості на фронті потоку, спостерігати утворення островів або мейснеровських порожнин та т.з. фронтів перемагнічування. Електродинамічний відгук запінінгованих вихорів Абрикосова у надпровідниках II роду у високочастотному діапазоні дозволив вивчити особливості їхньої поведінки. Проаналізовано систему рівнянь, що описують власні та вимушені коливання ізольованої пружної вихорової нитки при урахуванні різних сил, що впливають на її рух: Лоренца, пінінгу, пружності та в'язкості. У рівняннях враховано інерційні властивості вихору, які обумовлені різними механізмами масивності. Побудовано та проаналізовано траєкторії руху ізольованого вихору Абрикосова в анізотропному надпровіднику УВагСизСЬ під дією зовнішньої періодичної сили, яка загасає вглиб зразка, з урахуванням ефективної маси вихору та зазначених вище сил, які на нього діють у надпровіднику. Встановлено ієрархію впливу різних сил у широкому діапазоні частот (до ~ 1 ТГц) зовнішньої сили на форму та розмір траєкторії. Розраховане поглинання енергії вихором, як функція частоти, має два резонансних піки, які відповідають низько- та високочастотній модам спектра коливань: перший відповідає моді de Gennes та Matricon, другий пов’язаний з інертністю вихору. Проаналізовано відмінності у прояві вимушених коливань вихору для різних орієнтацій поля в УВагСизСЬ та для ізотропного низькотемпературного надпровідника NbTi.


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2,022 + В377.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453546 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського