РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000811731<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чайковська В. В. 
Модернізація правового режиму зовнішньоекономічної діяльності в Україні в умовах міжнародної економічної інтеграції : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.04 ; 12.00.11 / В. В. Чайковська; "Одеська юридична академія", національний університет. - Одеса, 2021. - 40 c. - укp.

Розглянуто предметом регулювання національного господарського та міжнародного економічного права зовнішньоекономічну діяльність (далі - ЗЕД), коли учасники господарських відносин знаходить своє вираження, передусім, у формах зовнішньоторговельної діяльності, зовнішньоекономічної інвестиційної діяльності та зовнішньоекономічних фінансових операцій, що може здійснюватись не лише субꞌєктами господарювання, а й іншими учасниками господарських відносин та негосподарюючими субꞌєктами. Зазначено, що при цьому узагальнюючим та основним критерієм віднесення тих чи інших видів економічної активності до ЗЕД є виведення матеріальних та нематеріальних благ з економіки однієї країни з метою використання їх в економіці іншої країни. Наголошено на необхідності узгодження експортно-імпортних, інвестиційних, технічних, митних та інших напрямів зовнішньоекономічного регулювання за умов численних міжнародних зобовꞌязань України шляхом закріплення на теоретичному та законодавчому рівні підходів щодо випереджаючого економічного зростання як провідного елементу державної економічної політики. Визначено модельний алгоритм дій владних структур при укладанні міжнародних угод про вільну торгівлю. Захист національної безпеки у відносинах ЗЕД обумовлений потребами, насамперед, врахування загрози зовнішньої агресії у питаннях критичного імпорту, енергетики та транспорту, а також заволодіння іноземними інвесторами стратегічних галузями економіки України, функціонування яких у результаті дестабілізації їх роботи чи спрямування в антидержавному напрямі здатне вплинути на функціонування економіки, держави та буття українського народу. Обґрунтовано створення сприятливого режиму здійснення зовнішньоекономічних послуг шляхом адаптації до законодавства Європейського Союзу, що потребує удосконалення положень господарського, валютного митного та, особливо, податкового законодавства, які зможуть забезпечити умови для посилення конкурентних переваг вітчизняних субꞌєктів господарювання. Визначено організаційні та правові заходи подолання проблем функціонування підприємств державного сектору економіки у сфері зовнішньоекономічної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452802 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського