РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000811782<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Давідіч Т. Ф. 
Еклектика в архітектурі. Культурно-художні витоки та сучасне осмислення : автореф. дис. ... д-ра архітектури : 18.00.01 / Т. Ф. Давідіч; Харківський національний університет будівництва та архітектури. - Харків, 2019. - 40 c. - укp.

Визначено місце і роль еклектики в процесах архітектурного стильоутворення. В процесі дослідження застосовано методи: історико-генетичний, аналітичний та графоаналітичний, історико-культурологічного аналізу, порівняльний стилістичний і композиційний аналіз архітектурних об'єктів, різні методи класифікації і систематизації зібраного матеріалу. Доведено, що архітектурна еклектика є циклічним явищем, яке історично розвивалося. Виявлено роль еклектики в процесах стильоутворення. Встановлено, що стиль та еклектика є діалектичною парою явищ в архітектурі. Визначено основні типи еклектики, що склалися історично; виявлено основні напрями і течії еклектики в архітектурі Європи та Російської імперії XIX ст., окреслено часові межі їх поширення. Встановлено, що погляди на явище еклектики в теорії архітектури історично змінювалися: від повного протиставлення понять «стиль» і «еклектика» до визнання еклектики цілком природним явищем, яке періодично виникає в архітектурі з різних історико-культурних причин та з різними цілями. Вперше визначено 5 типів еклектики, що історично склалися в Європі. Сформульовано і проілюстровано основні принципи еклектичного підходу, які склалися з середини XV до кінця XIX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4)-239 + Щ110.22(4)4/5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440244 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського