РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000811897<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tsos A. 
Olympism in the history of physical culture in Ukraine = Олімпізм в історії фізичної культури України / A. Tsos, N. Dedeluk // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2022. - № 3. - С. 15-22. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

На території України фізичне виховання з найдавніших часів переживало процес становлення, розвитку та вдосконалення, а нині стало важливою частиною етнічної культури. У сучасних наукових працях досліджуються історичні аспекти фізичного виховання та сучасне застосування традицій фізичної культури. Проте атмосфера олімпізму, яка панувала протягом різних історичних періодів розвитку фізичної культури в Україні, ніколи не була предметом цілеспрямованого дослідження. Мета дослідження - висвітлити сутність олімпізму в історії фізичної культури на території України. Методи дослідження - аналіз та узагальнення наукової та етнографічної літератури, індукція та дедукція, історичний і логічний методи, метод екстраполяції. Фізичне виховання, зазвичай, розвивалося за традиціями Стародавньої Греції та відбувалося в гімназіях і палестрах під наглядом спеціально навченого персоналу. Програма змагань була досить широкою та включала п'ятиборство, кулачний спорт, верхову їзду, стрільбу з лука, плавання, танці, рухливі ігри та ін. П'ятиборство складалося з боротьби, бігу, стрибків, метання списа та диска. Широкий розвиток фізичного виховання та спорту в Північному Причорномор'ї призвів до тісних зв'язків з іншими видами спорту в грецькому світі. Спортсмени брали участь у найпрестижніших змаганнях Греції. Перемога в спорті вважалася найвищим досягненням і приносила славу та загальну повагу співгромадян. Встановлено, що традиція олімпізму в історії фізичної культури України досягла Північного Причорномор'я з VII ст. до н.е. до II ст. н.е. З часом була створена унікальна система фізичного виховання, заснована на народних ідеалах фізичного вдосконалення, на системі побутових і традиційних обрядів та традиціях олімпізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського