РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000811905<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sapaty P. S. 
A language to comprehend and manage distributed worlds = Мова розуміння й управління розподіленими світами / P. S. Sapaty // Мат. машини і системи. - 2022. - № 3. - С. 9-27. - Бібліогр.: 28 назв. - англ.

Представляється і більш детально розглядається Мова просторового захоплення (МПЗ), зокрема, її філософія, методологія, синтаксис, семантика, а також реалізація у розподілених системах. Як ключовий елемент розробленої моделі і Технології просторового захоплення МПЗ використовувалася в численних програмах і описувалася в ряді публікацій, включаючи і сім книг. Увагу зосереджено виключно на основних особливостях даної мови і її порівнянні з іншими мовами, таким чином показавши її вплив на реалізацію Проєкту розподіленого управління в Національній академії наук за активного міжнародного втручання і потужної підтримки. При порівнянні з іншими мовами програмування МПЗ відзначається високим рівнем, простотою і компактністю отриманих рішень, що пояснюється тим, що вона працює безпосередньо з розподіленими мережевими тілами у цілісному, паралельному, самонавігаційному режимі, здатному узгоджувати патерни. Це фактично перевертає з ніг на голову усталену практику і думку про те, що паралельні і розподілені обчислення є набагато складнішими, ніж послідовне програмування. У порівнянні зі спеціалізованими мовами управління бойовими задачами, орієнтованими на командування та управління військовими кампаніями, приклад програмування за допомогою МПЗ демонструє високу чіткість і ефективність для кампаній, в рамках яких здійснюється переміщення у просторі й обслуговування необхідних ресурсів, а також підтверджується її універсальна здатність для використання у розширених програмах у подібних сферах. Показано відношення МПЗ до природних мов, а саме що її глобально рекурсивну організацію можна безпосередньо використовувати для опису і аналізу структур природної мови будь-якого обсягу і складності, просто додавши для цього нові правила до визначення МПЗ. Ця мова також може ефективно замінити природні мови для високорівневого і швидкого визначення складних просторових проблем і вирішувати їх завдяки своїй потужності, компактності і формулоподібній рекурсивній природі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського