РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000811920<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Різник О. М. 
Нейромережа Хопфілда як відкрита динамічна система / О. М. Різник // Мат. машини і системи. - 2022. - № 4. - С. 3-14. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Проаналізовано модель нейронної мережі Хопфілда з позицій концепції відкритих динамічних систем (ВДС), запропонованої нами раніше, за якою еволюцію Всесвіту можна представити як послідовність етапів розвитку ВДС, протягом яких формувались все більш складні ВДС, з яких згодом утворилиь живі клитини, подальший розвиток яких привів до появи людини та її інтелекту, формування цивілізації та появи штучного інтелекту. Подано огляд положень концепції ВДС та детально проаналізовано етап появи життя як колективного розвитку ВДС у формі популяцій нащадків материнської клітини, що привів до появи складних організмів, нервової системи, людини та інтелекту як нематеріальної форми розвитку ВДС. Висловлено припущення, що перетворення неживої макромолекули ВДС на живу клітину пов'язано з появою в її складі мультистабільної складової типу мережі Хопфілда, прототип якої - спінове скло є квантовим об'єктом, що існував ще до появи життя на Землі. Для його перевірки проведено детальний аналіз моделі мережі Хопфілда як лінійного многовиду, напнутого на множину запам'ятованих векторів даних. Представлено нове доведеня збіжності процесу конвергенції мережі та виявлено джерело енергії, необхідної живій клітині для розмноження. Запропоновано структуру живої ВДС, подібну мережі Хопфілда, доповнену модулем розмноження, схожим на молекулу ДНК, що повністю відповідає структурі перших бактерій на Землі, виявлених археологами. Результати дослідження підтверджують ефективність методів концепції ВДС при вивченні динаміки розвитку систем різної природи, включаючи новітні системи штучного інтелекту, поведінка яких може не піддаватись контролю.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського