РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000811928<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Федухін О. В. 
Оцінка залишкового ресурсу вертикальних циліндричних сталевих резервуарів для нафтопродуктів з урахуванням геометричних конструктивних відхилень / О. В. Федухін, Ар. А. Муха // Мат. машини і системи. - 2022. - № 4. - С. 100-107. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Вирішено низку проблем, пов'язаних із визначенням залишкового ресурсу сталевих циліндричних резервуарів. При дослідженні негативних чинників, що впливають на ресурс експлуатації досліджуваних об'єктів, детальна увага приділяється геометричним конструктивним відхиленням, які з'являються у процесі використання цих технічних споруд. Як визначальний параметр обрані та досліджуються відхилення зовнішнього контуру днища резервуара, утворюючої стінки резервуара від вертикалі на рівні верху кожного поясу стінки та відхилення вимощення основи від горизонталі. В роботі приймається допущення, що прогнозування залишкового ресурсу базується на визначенні розрахунковим шляхом його мінімальної оцінки. Проводиться порівняння мінімальної оцінки із встановленим допустимим рівнем зносу досліджуваних конструкцій. Досягнення максимально допустимих критичних значень відхилень, нижче яких не забезпечується необхідний запас несучої заданості, визначається як граничний стан. Для виконання оцінки об'єктивного технічного стану та прогнозування залишкового ресурсу вказаних конструкцій, за відсутності значної статистики відмов, використовується ймовірнісно-фізичний підхід. У рамках цього підходу, щодо оцінки довговічності, лежить імовірнісна модель, яка застосовує DМ-розподіл відмов. Параметри моделі, що використовується, мають у своїй основі фізичну інтерпретацію. Основними параметрами, які враховуються, є середня швидкість зміни визначального параметра та коефіцієнт варіації узагальненого процесу деградації. Наведено приклад, у якому встановлено залишковий та загальний ресурс служби сталевих циліндричних резервуарів. Отримані при розрахунках результати демонструють співрозмірність із допустимими нормативними значеннями та строками експлуатації, що наводяться в нормативній документації. Приведені критерії оцінки залишкового ресурсу досліджуваних сталевих циліндричних резервуарів, використання яких дозволить знизити експлуатаційні витрати за рахунок збільшення міжремонтних інтервалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-309-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського