РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000811961<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Moskalenko V. V. 
Image classifier resilient to adversarial attacks, fault injections and concept drift - model architecture and training algorithm = Класифікатор зображень із резільєнтністю до протиборчих атак, інжекції несправностей та дрейфу концепцій - архітектура моделі та алгоритм навчання / V. V. Moskalenko, A. S. Moskalenko, A. G. Korobov, M. O. Zaretsky // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2022. - № 3. - С. 86-101. - Бібліогр.: 33 назв. - англ.

Проблема вразливості алгоритмів класифікаційного аналізу зображень до деструктивних збурень досі не була повністю вирішена і є досить актуальною для критичних до безпеки застосувань. Об'єкт дослідження - процес навчання та формування рішень для класифікатора зображень, що функціонує під впливом деструктивних збурень. Предмет дослідження - архітектура моделі та алгоритм навчання класифікатора зображень, що забезпечують стійкість до протиборчих атак, інжекції несправностей і дрейфу концепцій. Мета дослідження - розроблення ефективних архітектури моделі та алгоритму навчання, які забезпечують стійкість до протиборчих атак, інжекції несправностей та дрейфу концепцій. Архітектура моделі та алгоритм навчання реалізовані шляхом поєднання ідей і принципів самодистиляції знань, максимізації інформаційної міри та компактності розподілу класів, максимізації міжкласового зазору, стиснення даних на основі дискретизації ознакового подання, а також навчання з частковим залученням учителя на основі регуляризації узгодженості. Розроблено архітектуру моделі і алгоритм навчання класифікатора зображень. Отриманий класифікатор випробувано на наборі даних Cifar10 для оцінювання його резільєнтності на інтервалі в 200 міні-пакетів із розміром навчального і тестового міні-пакету в 128 зразків для таких збурень : протиборчі L<$E inf>-атаки чорної шухляди з рівнями 1, 3, 5 та 10; інверсія одного випадково обраного біту в тензорі для 10 %, 30 %, 50 % та 60 % випадково обраних тензорів; додавання одного нового класу; реальний дрейф концепцій між парою класів. Розглянуто вплив розмірності простору ознак на значення інформаційного критерію ефективності моделі без збурень та на значення інтегрального показника резільєнтності під час впливу збурень. Висновки: запропоновані архітектура моделі і алгоритм навчання забезпечують поглинання частини збурюючого впливу, витончену деградацію за рахунок ієрархічності класів та адаптивних обчислень, а також швидку адаптацію на обмеженій кількості розмічених даних. Показано, що адаптивні обчислення дозволяють економити до 40 % ресурсів за рахунок раннього прийняття рішень на нижніх секціях моделі, однак збурюючий вплив призводить до уповільнення, що можна розглядати як витончену деградацію. Доведено, що багатосекційна структура, що навчається з використанням принципів дистиляції самознань, забезпечує більш ніж на 5 % покращення значення інтегрального показника резільєнтності порівняно з архітектурою, де рішення приймається на останньому шарі моделі. Помічено, що розмірність простору ознак помітно впливає на стійкість до протиборчих атак і може обиратися як компроміс між резільєнтністю до збурень та ефективність без впливу збурень.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.428

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського