РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000812011<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ioffe O. Yu. 
The role of endoluminal interventions in the preparation og high-risk patients with super-obesity for bariatric surgery = Роль ендолюмінальних втручань у підготовці пацієнтів високого ризику із суперожирінням до баріатричної операції / O. Yu. Ioffe, M. S. Kryvopustov, O. P. Stetsenko, T. V. Tarasiuk, Yu. P. Tsiura // General Surgery. - 2021. - № 1. - С. 18-23. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Ожиріння призводить до підвищення рівня захворюваності, інвалідності та смертності, а також впливає на якість життя. З огляду на відомі ризики для здоров'я пацієнта, Міжнародна федерація хірургії ожиріння та метаболічних розладів (ШБО) приділяє особливу увагу проблемі морбідного ожиріння (індекс маси тіла <$Esymbol У~40> кг/м<^>2) з акцентом на суперожирінні (індекс маси тіла <$Esymbol У~50> кг/м<^>2). Мета дослідження - вивчити роль ендолюмінальних втручань у підготовці пацієнтів із суперожирінням з високим ризиком хірургічних та анестезійних ускладнень до баріатричної хірургії. У період з 2011 до 2018 р. 97 пацієнтів із патологічним ожирінням та високим ризиком хірургічних і анестезіологічних ускладнень (ASA PS III - IV) пройшли курс лікування на клінічній базі кафедри загальної хірургії N 2 Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця. Лікування проводили у два етапи. В основній групі (n = 60) перший етап лікування передбачав внутрішньошлункову установку балона на термін 6 міс. Контрольна група (n = 37) одержувала 6-місячну консервативну терапію. Другим етапом пацієнтам обох груп було виконано оперативне втручання з метою лікування морбідного ожиріння. Результати першого етапу лікування показали, що у пацієнтів, яким було проведено внутрішньошлункову установку балона, був статистично значущо (p << 0,001) вищий середній відсоток втрати надлишкової маси тіла, ніж у пацієнтів, які одержували консервативну терапію. В основній групі середній бал за ASA PS (індикатор анестезіологічного та хірургічного ризику) знизився з 3,28 (95 % довірчий інтервал (ДІ) 3,17 - 3,40) до 2,15 (95 % ДІ 2,О6 - 2,24; p << 0,001), а у контрольній групі - з 3,24 (95 % ДІ 3,10 - 3,39) до 3,14 (95 % ДІ 2,96 - 3,31; p >> 0,05). Висновки: результати дослідження свідчать, що внутрішньошлункова установка балона на термін 6 міс знижує ризики хірургічного втручання і анестезії, поліпшує функції серцево-судинної та дихальної систем, а також прискорює вуглеводний обмін, тому цей підхід можна запропонувати для підготовки пацієнтів із суперожирінням з високим ризиком хірургічних ускладнень і ускладнень, пов'язаних з анестезією, до баріатричної хірургії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1-5 + Р457.445.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського