РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000812037<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Melnichuk O. V. 
Peculiarities of specular infrared reflection spectra of ZnO-based ceramics = Особливості спектрів дзеркального інфрачервоного відбивання кераміки на основі оксиду цинку / O. V. Melnichuk, N. O. Korsunska, I. V. Markevich, V. V. Boyko, Yu. O. Polishchuk, Z. F. Tsybrii, L. Yu. Melnichuk, Ye. F. Venger, V. P. Kladko, L. Yu. Khomenkova // Semiconductor Physics, Quantum Electronics and Optoelectronics. - 2021. - 24, № 4. - С. 390-398. - Бібліогр.: 28 назв. - англ.

Виготовлено нелеговану та леговану манганом кераміку оксиду цинку та досліджено її структурні, оптичні та електричні властивості. Показано, що метод інфрачервоної спектроскопії може бути застосований для визначення електрофізичних параметрів керамічних зразків. При цьому для моделювання спектрів інфрачервоного відбивання таких зразків можна використовувати параметри, одержані для монокристалів ZnO. Виявлено, що основний внесок у спектри інфрачервоного відбивання керамічних зразків надають зерна ZnO з орієнтацією осі C, перпендикулярної до напрямку вектора електричного поля <$E( Е Vec ~symbol <94>~C)>. Установлено, що шорсткість поверхні має прояв в цих спектрах переважно в діапазоні 450 - 550 см<^>-1, що надає незначний ефект у діапазоні частот, вищих за частоту LO-фонона. Проведено оцінку електрофізичних параметрів нелегованих та легованих манганом зразків. Установлено, що у разі нелегованої кераміки одержані результати збігаються з результатами прямих вимірювань електропровідності зразків. Для керамічних зразків, легованих манганом, пряме вимірювання їх провідності надає значення, яке значно менше за величину, одержану за моделювання спектрів інфрачервоного відбивання. Така відмінність пояснюється утворенням бар'єрів на границях зерен ZnO, легованих манганом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л42-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського