РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000812121<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Омран Хоссейн 
Трансформація торговельних зв'язків України на Близькому Сході та в Африці / Омран Хоссейн // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2022. - № 3. - С. 129-140. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

З 24 лютого 2022 р. Україна потерпає агресії з боку російської федерації, через що економіка країни зазнає великих втрат. На етапі повоєнної відбудови, яку будуть проводити в різних регіонах України одразу після активних бойових дій, важливим буде відновлення стабільного функціонування українських виробництв та повернення на міжнародні ринки основних вітчизняних експортерів. Збільшення результативності зовнішньоторговельної діяльності є одним з ключових джерел отримання фінансових ресурсів для наповнення бюджетів різного рівня. Мета статті - ідентифікація перетворень торговельних відносин України з державами близькосхідного та африканського регіонів в умовах повоєнної відбудови. Застосовано комплекс взаємодоповнюючих методів наукової ідентифікації економічних процесів та явищ: системно-структурний, порівняльний та статистичний аналіз, а також процесний, інформаційний та інституційний підходи. Розвиток країн Близького Сходу та Північної Африки сприяють формуванню власної траєкторії зростання торговельних відносин з Україною. З метою визначення перспектив і стратегічних пріоритетів у формуванні взаємовідносин з цими країнами проведено компаративний аналіз торговельної взаємодії з кожною з них. Розраховані показники зазначають важливість ринків регіону як стратегічну, їх втрата може мати негативний вплив на платіжний баланс України, особливо в умовах воєнного стану та подальшої повоєнної відбудови. Висновки: рішення, завдяки яким забезпечуватиметься швидке відновлення України, мають поєднувати наявні інструменти підтримки, процес формування комплексного довгострокового підходу до планування та реалізацію національних економічних інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського