РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000812167<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кістерський Л. Л. 
Передумови формування багатополярної глобальної економіки / Л. Л. Кістерський // Економіка України. - 2021. - № 8. - С. 85-90. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Монографія Світлани Радзієвської є логічним продовженням попередніх досліджень авторки, присвячених широкому колу інтеграційних проблем на регіональному та глобальному рівнях світового господарства. Висвітлено теоретико-методологічні й практичні аспекти структурної взаємозалежності глобалізації та регіоналізації. Розкрито процес формування багатополярного світу на відміну від однополярного. Читач знайде розраховані показники основних регіональних інтеграційних об'єднань, що охоплюють Європу, Азію, Північну, Південну Америку, Африку, а також детальний опис економічного розвитку США та Китаю. У книзі, з одного боку, аналізується Трансатлантичне торговельне та інвестиційне партнерство, яке прагне підписати зону вільної торгівлі між США та ЄС з метою посилення спільного впливу на світове господарство у формі Євро-Атлантичного центру економічного впливу, ініційованого США, а, з іншого - досліджується Регіональне всеохоплююче економічне партнерство як коаліція, що просуває інтереси Східного анклаву економічної сили поряд з глобальною ініціативою "Один пояс, один шлях", започаткованою КНР. Нарешті, механізм структурної взаємозалежності глобалізації та регіоналізації у регіональних інтеграційних об'єднаннях (ЄС, ЮСМКА, АСЕАН) представлено як результат розвитку, з одного боку, внутрішніх зв'язків, спрямованих на забезпечення взаємодії держав та інституцій усередині блоку, що формують ці об'єднання, а з іншого - зовнішніх, націлених на участь угруповання в глобалізації. Внесок у вивчення регіоналізму як стимулюючого феномену, який визначає розвиток світового господарства, дозволив дослідниці дійти висновку, що регіоналізація має вирішальне значення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського