РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000812182<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Minassian G. 
Foreign capital inflows in Central and East European countries = Приплив іноземного капіталу до країн Центральної та Східної Європи / G. Minassian, V. Yotzov // Економіка України. - 2021. - № 11. - С. 55-74. - Бібліогр.: 35 назв. - англ.

Вільне транскордонне переміщення товарів і капіталів корелює із загальним економічним станом країни як в очевидний, так і в непомітний спосіб. Інтенсивність фінансово-економічних взаємодій із зовнішнім світом є показником стійкості та ефективності національної економіки. Після вступу до ЄС усі країни-члени лібералізували свій платіжний баланс (ПБ), тобто забезпечили вільний та необмежений транскордонний рух товарів і капіталу. Для деяких країн лібералізація ПБ була серйозним викликом, який їм вдалось успішно подолати. Ідеться про країни ЄС, які були членами Ради економічної взаємодопомоги (РЕВ), що існувала до 1990 р. і складалася з колишніх соціалістичних країн, або так звані "країни РЕВ-ЄС". Щоб економічне порівняння було достовірним, воно має проводитися між динамікою схожих економік. Таку групу економік складають країни РЕВ-ЄС. Членство в ЄС дало їм можливість самостійно використовувати свій потенціал у власності, інтелекті, владі та ресурсах. Саме тому в цьому дослідженні використано порівняльний аналіз на основі країн РЕВ-ЄС. Зроблено спробу комплексного моніторингу й аналітичної оцінки всіх основних фінансових потоків, особливо в країнах РЕВ-ЄС, та їх впливу на економічну динаміку. Проведено порівняння як для позитивних, так і для негативних аспектів надходження фінансових ресурсів до цих країн. Особливий акцент зроблено на макроекономічних елементах і політиці, яка окреслює, створює умови й зумовлює масштаби, взаємодію та прогнози транскордонних фінансових потоків.


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.626 + У580.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського