РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000812278<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Горбачук В. М. 
Асиметрична інформація, посередництво, координація, раціональний самовідбір та суспільний добробут / В. М. Горбачук, С. О. Гавриленко, Г. В. Голоцуков, М. І. Лупей, Д. І. Ніколенко, М. М. Пустовойт, Л. О. Батіг // Проблеми керування та інформатики. - 2022. - № 3. - С. 151-160. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Для того, щоб розуміти вибір посередника, зосередимося на організації обміну продуктами між продавцями та покупцями через дві крайні форми посередницьких обмінів, не беручи до уваги інші ролі, які часто виконують посередники. В одній формі посередницького обміну посередник діє як дилер (роздрібний торговець) у тому сенсі, що купує продукти у продавців і перепродає їх покупцям: ціноутворення централізується посередником. У другій формі посередницького обміну посередник не бере під контроль продукти продавця, а просто пропонує покупцям і продавцям доступ до платформи (чи ринкового майданчика), на якому вони можуть взаємодіяти на свій розсуд: ціноутворення децентралізується до учасників ринку, а платформа оподатковує торгівлю. Першій формі відповідає бізнес-модель, в якій дилер встановлює оптову ціну для продавців і встановлює роздрібну ціну для покупців, а продавці та покупці є ціноотримувачами. Другій формі відповідає бізнес-модель, в якій оператор платформи стягує плату за користування платформою з кожного продавця та стягує плату за користування платформою з кожного покупця, а продавці встановлюють роздрібні ціни для покупців. Ринкові посередники координують дії покупців і продавців. Фірми здійснюють трансакції, обслуговуючи систему платежів, управління запасами, ведення записів, що важливо для функціонування ринків. Крім того, фірми забезпечують центральне місце обміну, таким чином знижуючи витрати покупців і продавців на пошук. Порівнюючи витрати посередництва з витратами прямого обміну на ринках при сполученні покупців і продавців або витратами пошуку, можна показати, що посередницький обмін буває вигіднішим. Непрямі мережеві ефекти з обох сторін ринку призводять до поняття так званих двосторонніх платформ. На такій платформі основна роль посередника полягає у тому, щоб контролювати доступ до платформи, яку принаймні дві групи агентів використовують для своєї взаємодії. Подібна платформа має цінуватися користувачами кожної групи більше, коли платформа більше використовується іншою групою. Тоді індивідуальні рішення про приєднання до конкретної платформи генерують непрямі мережеві ефекти на агентів з іншої сторони платформи. Завдяки централізованій роботі платформи посередник може додавати вартість і захоплювати ренти шляхом сприяння інтерналізації цих зовнішніх ефектів. Характеристики посередників мають відповідати певним очікуванням учасників ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.6 + У9(4УКР)421.20-211.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського