РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000812308<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бублик Є. О. 
Перспективи та перешкоди реструктуризації зовнішніх державних зобов'язань України в умовах війни / Є. О. Бублик, С. І. Брус, О. І. Шпанель-Юхта // Економіка і прогнозування. - 2022. - № 2. - С. 7-28. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проаналізовано структуру зовнішніх боргових зобов'язань за період з 2011 по 2021 рр. та у період з початку повномасштабного вторгнення. Визначено, що зовнішні державні зобов'язання стануть домінуючою формою залучення фінансових ресурсів у державний бюджет, а їх сума з урахуванням прогнозних даних може перевищувати 70 % ввп України, що загрожуватиме фінансовій безпеці держави. Дано оцінку складнощам реструктуризації зовнішнього боргу у розрізі питомої ваги кредитора та ваги короткострокових виплат, що припадають на період 2022 - 2023 рр. Зроблено висновок, що на початок 2022 р. найбільшу питому вагу у структурі зовнішніх зобов'язань становила заборгованість за випущеними цінними паперами на зовнішніх ринках та зобов'язання перед міжнародними фінансовими організаціями та ЄС. Основні виплати за ними припадають на треті квартали 2022 та 2023 рр. (3,0 та 3,6 млрд дол. США відповідно), на сплату відсотків припадає 30 % з усієї суми виплат. Розглянуто можливі механізми списання та реструктуризації зовнішніх боргів держави з урахуванням міжнародного досвіду пов'язаного із кризами та воєнними конфліктами. Проаналізовано такі механізми списання та реструктуризації зовнішньої заборгованості: План Брейді для реструктуризації заборгованості країн, що розвиваються; програми полегшення боргу для найбідніших країн - HIPC (heavily indebted poor countries) та MDRI (The Multilateral Debt Relief Initiative). Визначено напрями роботи з мінімізації зовнішніх зобов'язань України у 2022 - 2023 рр. Зроблено висновок щодо ініціювання ведення перемовин стосовно реструктуризації та списання зовнішнього боргового навантаження для полегшення тягаря виплат по зовнішніх боргах, зокрема і ввп-варрантів. Таке завдання повинно бути здійснене якнайшвидше до періоду настання найбільших виплат та з урахуванням наявної підтримки урядів провідних іноземних країн.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-961-31 + У9(4УКР)261.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського