РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000812397<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Антошкін В. К. 
Концептуальні положення збереження економічної безпеки в умовах війни та військового стану / В. К. Антошкін, Л. І. Антошкіна // Екон. вісн. ун-ту/Ун-т Григорія Сковороди в Переяславі. - 2022. - Вип. 55. - С. 77-83. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Предмет дослідження - концептуальні положення про структуру, складники та загрози економічної безпеки в умовах військового стану та війни; можливості її збереження та підтримки. Мета статті - обгрунтування концептуальних положень щодо структури й складників економічної безпеки в умовах військового, а також можливостей її збереження і підтримки. Методологічна основа статті - методи діалектичної єдності й протиріччя, історичний, монографічний, системно-структурного аналізу й синтезу; статистико-економічні методи (абсолютних і відносних величин, індексні, групувань і ранжувань), математичного програмування й моделювання. Виявлено, що структуру економічної безпеки формують наступні структурні блоки: міжнародна політика, світове господарство, глобалізаційні процеси; господарюючі, державні і суспільні інститути; ресурси і продуктивність; ідеологія, стратегії та моделі розвитку країни; моніторинг, методи оцінки і діагностики та прогнозування. Чинниками впливу на неї є джерела формування та загрози й ризики руйнування. Визначено, що основною загрозою для економічної безпеки України стала багаторічна російська агресія та війна, особливо починаючи з 2022 р. Небувала за жорстокістю, вона призвела до захоплення приблизно 20 % території; масштабних руйнувань суспільної інфраструктури, енергетики, житлового фонду, промисловості і сільського господарства; переміщення мільйонів осіб; убивств сотень тисяч людей; інфляції та девальвації й загрози дефолту; згортання соціальних програм. Прямі втрати супроводжують не менш руйнівні не прямі. Подальші заходи підтримки економічної безпеки мають спиратися на постійний моніторинг не лише економічної, а, насамперед, військової ситуації, кількісні оцінки та прогнози. Висновки статті можуть бути використані в підприємствах, закладах вищої освіти, науково-дослідних установах, дорадчих організаціях. Висновки: у цих умовах державною владою за допомогою міжнародного співтовариства здійснено наступні заходи щодо її збереження: оптимізовано інститути виконавчої влади; переміщено мільйони людей та підприємств, заклади вищої освіти та ін. у відносно безпечні місця; оптимізовано видатки бюджету та збільшено фінансування оборони; застосовано цифрові та онлайн інструменти діяльності й управління. Забезпечено правопорядок й особисту безпеку громадян на підконтрольних територіях; цілісність економіки через роботу банківської, податкової, митної систем, ринків, торгових та експортно-імпортних операцій. Подальші заходи підтримки економічної безпеки мають спиратися на постійний моніторинг не лише економічної, а, насамперед, військової ситуації, кількісні оцінки та прогнози.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.20 в611.216

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського