РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000812399<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ксьонжик І. В. 
Європейський досвiд функцiонування та контролю механiзму закупiвель товарiв, робiт i послуг за бюджетнi кошти / І. В. Ксьонжик, Г. В. Мацьків, Н. Г. Сорочан // Екон. вісн. ун-ту/Ун-т Григорія Сковороди в Переяславі. - 2022. - Вип. 55. - С. 97-105. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Предмет дослідження - практичний досвід функціонування механізму публічних закупівель товарів, робіт і послуг в країнах-членах Європейського Союзу, його реформування під впливом впровадження нових законодавчих норм ЄС у сфері публічних закупівель, та гармонізація національних законодавств країн-учасниць із Директивами 2014/23/ЄС, 2014/24/ЄС та 2014/25/ЄС. Мета роботи - встановлення впливу нових законодавчих норм Європейського Союзу у сфері публічних закупівель на механізм здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти у Європейському Союзі, виявлення переваг застосування цих норм. Методологічна основа - сукупність методів пізнання, що застосовуються до механізму публічних закупівель. Основу дослідження склали загальнонаукові методи, а саме: діалектичний, що передбачає об'єктивність, всебічність і системність пізнання; логічний; спеціальні методи наукового пізнання: історичний, метод системного аналізу і узагальнення нормативних документів. Загальна логіка статті базується на комплексному і системному підході з використанням сучасного наукового апарату. Встановлено основні напрями змін механізму та інструментів публічних закупівель в країнах Європейського Союзу, що відбулися після запровадження в дію норм Директив 2014/23/ЄС, 2014/24/ЄС та 2014/25/ЄС, здійснено аналіз переваг від їх імплементування у національні законодавства держав-учасниць. Проведено оцінку ефективності ринку публічних закупівель у країнах ЄС. Обгрунтовано напрями та джерела подальших досліджень, насамперед, через врахування аспектів цифровізації сфери державного управління і фінансів, соціальних та екологічних інновацій. Результати можуть бути використані органами державної влади і місцевого самоврядування, територіальними громадами, суб'єктами господарювання різних форм власності. Висновки: нові норми законодавства ЄС у сфері публічних закупівель, викладені у Директивах 2014/23/ЄС, 2014/24/ЄС та 2014/25/ЄС спрямовані на спрощення процедур публічних закупівель товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти, що сприяє вільному руху товарів і послуг в країнах Європейського Союзу. Як наслідок, замовники отримують краще співвідношення ціни та якості. Таким чином, публічні закупівлі стають інструментом стратегічної політики ЄС. Хоча не можна стверджувати, що політика публічних закупівель ЄС є бездоганною, але в процесі її розробки та впровадження завжди враховується досвід усіх країн-учасниць. Державний сектор ЄС може використовувати закупівлі товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти для збільшення кількості робочих місць, зростання та інвестицій, а також для створення економіки, яка є більш інноваційною, ресурсо- та енергоефективною і соціально інклюзивною.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)410-381

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського