РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000812423<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Заліська О. М. 
Аналіз асортименту та доступності лікарських засобів, які використовуються для лікування атопічного дерматиту в Україні / О. М. Заліська, Н. М. Максимович, З. О. Заболотня, Б. М. Заліський // Фармацевт. журн. - 2022. - 77, № 2. - С. 25-37. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Поширеність атопічного дерматиту (АД) стрімко зростає серед населення, протоколи лікування необхідно переглядати, враховуючи дані доказової медицини та впровадження нових лікарських тсобів та нових форм на ринку країни. Мета дослідження - вивчити фармацевтичну складову протоколів лікування в Україні, провести порівняльний аналіз асортименту лікарських засобів, зареєстрованих на фармацевтичному ринку станом на 2022 р. (та у порівнянні з 2016 р.); визначити соціально-економічну доступність топічних глюкокортикостероїдів для лікування АД. Об'єктами дослідження були препарати топічних глюкокортикостероїдів за даними "Державного реєстру лікарських засобів України" та дані Інтернет-ресурсу "Аптека online". Методи аналізу: інформаційний аналіз, контент-аналіз, маркетинговий аналіз, систематизація та узагальнення. Вивчення вітчизняних протоколів та британських рекомендацій щодо лікування АД показало, що як препарати першої лінії призначають топічні глюкокортикостероїди, які мають доказову ефективність, але вітчизняні документи щодо лікування АД 2016 р. необхідно переглянути з урахуванням сучасних даних доказової медицини. Результати дослідження асортименту топічних глюкокортикостероїдів показали, що на ринку України станом на 01.02.2022 р. представлено 13 МНН топічних глюкокортикостероїдів для лікування АД, що відповідають 104 торговим назвам. За 2016 - 2022 рр. асортимент топічних глюкокортикостероїдів збільшився за торговими назвами на 10,6 %, а імпортних зріс на 16,1 %, що свідчить про позитивну динаміку сегмента. Виявлено, що у порівнянні з 2016 р. є негативна тенденція скорочення кількості вітчизняних виробників топічних глюкокортикостероїдів на 18,1 %. Отже, питома вага імпортних препаратів топічних глюкокортикостероїдів становить 62,5 %, що сприяє зростанню витрат на лікування. Аналіз асортименту топічних глюкокортикостероїдів за лікарською формою випуску свідчить, що основну питому вагу серед вітчизняних препаратів складають мазі, а для імпортних ліків - крем, але дуже мала кількість у формі лосьйонів, емульсій. Встановлено, що низько доступними є два препарати - метилпреднізолон ацепонат, беметазон, середню доступність мають препарати мометазону фуроат, беметазон. Виявлено, що більшість препаратів вітчизняного виробника доступні пацієнтам. Встановлено, що асортимент топічних глюкокортикостероїдів для лікування АД є імпортозалежним, 5 МНН відсутні у вітчизняному виробництві. Обгрунтовано, що фармацевтичні працівники мають знати нові топічні глюкокортикостероїди, особливості та тривалість їх прийому для забезпечення належної фармацевтичної опіки для ефективного лікування АД.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського