РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000812425<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Злагода В. С. 
Аналіз централізованих публічних закупівель ліків в Україні зі залученням міжнародних організацій / В. С. Злагода, Т. А. Германюк, Л. О. Бобрицька, О. С. Шпичак, В. М. Назаркіна // Фармацевт. журн. - 2022. - 77, № 2. - С. 48-60. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Централізовані закупівлі лікарських засобів (ЛЗ) за 40 пріоритетними напрямами МОЗ України здійснює з залученням міжнародних організацій "ПРООН", "UNICEF" і "Crown Agents" та регіональних закупівель за кошти місцевих бюджетів та програми реімбурсації "Доступні ліки". Це надає змогу підвищити доступ та доступність ЛЗ, якість медичної допомоги та поліпшить фармацевтичне забезпечення населення. Мета роботи - аналіз сучасного стану та ефективності централізованих закупівель ЛЗ через міжнародні спеціалізовані закупівельні організації в Україні. Об'єкт дослідження - дані офіційної статистики, нормативно-правові акти, наукові публікації, публічний модуль аналітики BI ProZorro. Дослідження виконували з використанням методів контент-аналізу, систематизації та узагальнення. Аналіз динаміки здійснення закупівель ЛЗ зі залученням міжнародних спеціалізованих закупівельних організацій у 2018 - 2020 рр. надав змогу встановити тенденцію щодо зростання суми бюджетних коштів, передбачених для закупівлі ЛЗ у 2020 р. на 60 % у порівнянні з даними 2018 р. У 2020 р. 14 закупівельних програм було передано ДП "Медичні закупівлі України", вони проводилися з використанням електронної системи "ProZorro" за участі великої кількості міжнародних компаній-виробників ЛЗ. Проведено порівняльний аналіз цін на ЛЗ, закуплені у 2017 - 2020 рр. за напрямами "Дитяча онкологія" та "Доросла онкологія". Зниження цін за переважною більшістю позицій зумовлено конкуренцією та безпосередньою участю виробників ЛЗ у торгах; виходом на ринок нових генериків, впровадженням прозорих механізмів електронних аукціонів тощо. Частину ЛЗ у 2020 р. було закуплено за вищими цінами через менший обсяг замовлення, карантинні обмеження, обмеження імпорту, зростання ціни на субстанції для виготовлення ЛЗ. Централізовані закупівлі ЛЗ і медичних виробів в України здійснює МОЗ із залученням міжнародних організацій "ПРООН", "ЮНІСЕФ" і "Crown Agents". Це тимчасові заходи, впроваджені у 2015 р. у зв'язку з реформуванням системи публічних закупівель, спрямовані на зниження корупційних ризиків і поліпшення фармацевтичного забезпечення населення. Такі закупівлі здійснюють за 40 напрямами, загальний обсяг - близько 6 млрд грн. на рік. Залучення міжнародних організацій до централізованих публічних закупівель ліків в Україні та впровадження програми реімбурсації ЛЗ, зокрема і для лікування серцево-судинних захворювань, надає можливість знизити ціну та забезпечує доступність ЛЗ для населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)410-381 + У9(4УКР)495.0-17-21,01 + Р11(4УКР)26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського