РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000812428<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Козира С. А. 
Вивчення динаміки накопичення дубильних речовин у сировині рослин роду Geum L. флори України / С. А. Козира, О. В. Радько, О. С. Мала, С. І. Степанова, Л. П. Міронець, О. М. Бабенко // Фармацевт. журн. - 2022. - 77, № 2. - С. 80-86. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Останнім часом на фармацевтичному ринку все більше уваги приділяють препаратам, виготовленим на основі лікарської рослинної сировини. Актуальним стає пошук нової сировини, запаси якої достатні в Україні, з метою впровадження в медицину та створення фітозасобів. До перспективних джерел лікарської рослинної сировини для виробництва препаратів антимікробної, в'яжучої, протизапальної та кровоспинної дії належать види роду Гравілат (Geum L.), які характеризуються наявністю низки біологічно активних речовин, зокрема поліфенольних сполук. Рослини роду Geum (Гравілат) належать до родини Rosacea підродини Rosoieae. Два види - Geum urbanum L. (г. міський), G. montanum L.(г. гірський) - зростають на території України і використовуються в народній медицині як протизапальні, в'яжучі, кровоспинні і ранозагоювальні засоби. Значна кількість публікацій відносно хімічного складу та використання рослин роду Geum L. свідчать про перспективність дослідження вітчизняної сировини флори України. Мета роботи - вивчення кількісного вмісту дубильних речовин та окиснювальних фенолів у вегетативних органах рослин роду G. urbanum L., G. montanum L. Досліджували траву і кореневища з коренями G. urbanum L., G. montanum L., які заготовляли на території Сумської та Івано-Франківської обл. у квітні - вересні 2020 - 2021 рр., та вивчали кількісний вміст окиснюваних фенолів і дубильних речовин за методами перманганатометрії та комплексонометрії, результати знаходяться в межах від 8,30 до 28,10 %; від 2,66 до 14,35 % відповідно. Таким чином, у траві та кореневищах із коренями G. urbanum L., G. montanum L. за методами перманганатометрії і комплексонометрії вивчено кількісний вміст окиснюваних фенолів і дубильних речовин. Досліджувані види роду Geum L. за високим вмістом дубильних речовин у вегетативних органах можна віднести до танідоносної рослинної сировини. Максимальний вміст дубильних речовин у траві G. urbanum L. припадає на період цвітіння, у кореневищах із коренями - наприкінці вегетації (восени). Враховуючи одержані дані, зазначені терміни встановлено як оптимальні для заготівлі сировини G. urbanum L.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 Гравілат

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського