РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000812444<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ломако В. В. 
Гіпофізарно-тиреоїдна система щурів різного віку за умов десинхронозу, загальної кріостимуляції та введення кордової крові = Pituitary-thyroid system in rats of different ages under desynchronosis, whole-body cryostimulation, and cord blood injection / В. В. Ломако, О. В. Шило, Л. М. Самохіна, Д. Г. Луценко // Проблеми кріобіології і кріомедицини. - 2022. - 32, № 3. - С. 196-205. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Оцінювали стан центральної та периферичної ланок гіпофізарно-тиреоїдної системи (за вмістом у сироватці крові тиреотропного гормону (ТТГ) та тиреоїдних гормонів Т4 і Т3) у 6- і 18-місячних щурів, яким шляхом інвертування світлового режиму ініціювали циркадний десинхроноз (ЦД). Моделювали ЦД на тлі окремого і сполученого впливу загальної кріостимуляції (ЗКС) за -<$E120~symbol Р roman C> та ін'єкції кріоконсервованих ядровмісних клітин (ЯВК) кордової крові людини, що застосовувалися превентивно (за добу і тиждень відповідно). У 6-місячних щурів вміст ТТГ суттєво зменшувався за умов ЦД та його ініціації після окремого і сполученого з ЗКС введення ЯВК (у 3,4; 3,9 та 6,3 разу відповідно), за ЦД на тлі ЗКС він не змінювався. У 18-місячних тварин, вміст ТТГ зменшувався тільки за умов ЦД у 1,8 разу. Вміст Т4 не змінювався за ЦД у щурів обох вікових груп, а також за умов розвитку ЦД на тлі сполученої дії ЗКС та введення ЯВК у 6-місячних тварин та на тлі введення ЯВК у 18-місячних. Вміст Т4 зменшувався в обох вікових групах за умов ЦД на тлі окремого впливу ЗКС (у 1,6 і 1,4 разу відповідно), а збільшувався у 1,3 разу тільки у 18-місячних тварин за розвитку ЦД після сполученої дії ЗКС та введення ЯВК. Вміст ТЗ не змінювався.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р78 + Е60*114

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського