РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000812458<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kobzar P. A. 
The effects of bariatric surgery procedures on the gut microbiota, features of genetically mediated predisposition to obesity, forecasting algorithms for surgical treatment outcomes. Literature review = Вплив баріатричних методик лікування ожиріння та його коморбідних процесів на стан кишкової мікробіоти, особливості генетично-опосередкованої схильності до ожиріння, прогнозування результатів хірургічного лікування. Огляд літератури / P. A. Kobzar // General Surgery. - 2022. - № 1. - С. 71-79. - Бібліогр.: 58 назв. - англ.

У XXI ст. ожиріння є однією з найбільших проблем сучасної медицини, оскільки це захворювання і його ускладнення призводять до значного погіршення якості життя людини та є чинником ризику розвитку багатьох патологічних процесів і смерті. За даними ВООЗ, понад 24 % населення світу віком понад 18 років мають надлишкову масу тіла. Близько 3,9 млн осіб працездатного віку померли в 2018 р. унаслідок ожиріння та його ускладнень. Нині золотим стандартом лікування хворих на ожиріння є баріатрична хірургія, яка має доведену ефективність (оптимальний метаболічний ефект). Один із механізмів, що надають змогу досягти бажаної мети після баріатричних операцій, - реакція кишкового мікробіому на зміну анатомії та багатьох фізіологічних процесів шлунково-кишкового тракту. Проведено аналіз світових літературних джерел для визначення зв'язку між баріатричною хірургією та змінами в кишковому мікробіомі людини. Виявлено стійкий зв'язок з кількісними та якісними характеристиками кишкової мікробіоти незалежно від різновиду баріатричної операції. Результати операцій, які найчастіше виконують у світі (Roux-en-Y Gastric bypass, mini-gastric bypass, рукавна резекція шлунка), демонструють різку зміну співвідношення мікробних кластерів, переважно Firmicutes, Bacterioides та Escherichia, а також параметрів експресії генів зазначених груп мікроорганізмів у різні періоди після операції. З огляду на збільшення кількості баріатричних втручань у світі актуальним є вивчення патофізіологічних механізмів взаємозв'язків між мікроорганізмами для поліпшення результатів хірургічного лікування ожиріння та розробки методики їх прогнозування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1-5 + Р457.445.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського