РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000812515<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Соболєв В. М. 
Методологічний потенціал теорії політичних ринків та його використання в дослідженнях економічної глобалізації / В. М. Соболєв, М. В. Соболєва // Бізнес Інформ. - 2021. - № 12. - С. 6-11. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Мета роботи - розкриття методологічних можливостей теорії політичних ринків для дослідження сучасної макроекономічної політики. Теорія політичних ринків у сучасних умовах є одним із найбільш ефективних методологічних інструментів дослідження механізмів здійснення макроекономічної політики як усередині окремих країн, так і у сфері міжнародних економічних відносин. Аналізуючи, систематизуючи й узагальнюючи наукові праці багатьох учених, автори поєднали аналіз офіційно задекларованих процедур ухвалення відповідних політичних рішень з реальними неформальними механізмами реалізації рентоорієнтованої поведінки будь-якого із політичних суб'єктів як персоніфікованих, так і тих, хто "ховається" за відповідними групами впливу, створеними спеціально для приховування такого персонального впливу. У результаті дослідження було виділено два напрями застосування теорії політичних ринків для дослідження особливостей регуляторної економічної діяльності сучасної держави. По-перше, це аналіз взаємодії головних внутрішніх політичних акторів і учасників боротьби за перерозподіл суспільних благ: політиків (чиї владні повноваження залежать від результатів виборів); чиновників (чиї владні повноваження залежать від призначення на посаду); виборців (які "продають" свої голоси в обмін на вигідні для них подальші рішення політиків) та організованих груп тиску (лобістів). По-друге, - дослідження регуляторної ролі національної держави в міжнародних економічних відносинах. Перспективним напрямом подальших наукових досліджень у цій площині є розробка теоретико-методичного інструментарію кількісної оцінки масштабів перерозподілу та розміру втрат суспільного добробуту на основі економіко-статистичних та експертних оцінок.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського