РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000812532<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Благун І. С. 
Модель циркулярної економіки як один із трендів сталого розвитку / І. С. Благун // Бізнес Інформ. - 2021. - № 12. - С. 124-132. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Наведено переваги реалізації концепції циркулярної економіки (СЕ), що не обмежуються зниженням тиску на природні системи, а грунтуються на економічних вигодах, пов'язаних зі створенням нових робочих місць, підвищенням продуктивності праці та зростанням конкурентоспроможності економіки. У ході дослідження автор доводить, що ефективна реалізація концепції циркулярної економіки повинна покладатися на одночасний розгляд обох перспектив: вжиття заходів підприємствами і реалізація на політичному та соціальному рівнях. Підприємства будуть впроваджувати екологічні методи тільки, якщо це забезпечить їм економічну вигоду. Однак без підтримки ініціативи зверху вниз (наприклад, грантів та податкових пільг), спрямованої на обмеження використання сировини, обмеження рівня викидів і забруднення, не буде постійного замикання циклу матеріальних потоків. Реалізація концепції циркулярної економіки базується на так званому 3R (recycle, reuse, reduce - зменшення, переробка, повторне використання). Проаналізовано принципи циркулярної економіки, а саме: збереження та збільшення природного капіталу шляхом контролю обмежених запасів і балансування потоків відновлюваних ресурсів; оптимізація використання ресурсів за рахунок циркуляції продуктів, компонентів і матеріалів, що використовуються з найвищою корисністю як у технічному, так і в біологічному циклі; сприяння ефективності системи шляхом виявлення та проєктування негативних зовнішніх ефектів. Розроблена концептуальна модель передбачає дотримання балансу між підходами "зверху вниз" і "знизу вгору" для врахування (не обмежування) диспропорцій мотивації різних зацікавлених сторін концепції СЕ в контексті гармонізації економічних, екологічних і соціальних переваг. Розробка стійких бізнес-моделей пов'язана з екодизайном, а також зі зворотними ланцюгами поставок. Проведене дослідження може стати підгрунтям для проведення емпіричного дослідження та допомоги особам, які приймають рішення, у створенні різних сценаріїв шляхом включення більш конкретних і галузевих змінних.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)280-18 + У010.461.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського