РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000812572<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яковенко О. К. 
Віддалені результати перебігу негоспітальної вірусної пневмонії COVID-19 за даними комп'ютерної томографії / О. К. Яковенко, М. І. Линник, В. І. Ігнатьєва, Г. Л. Гуменюк, О. Р. Тарасенко, В. А. Святненко // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2022. - № 2. - С. 18-23. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити в динаміці зміни структури легень у хворих з ускладненим перебігом негоспітальної вірусної пневмонії COVID-19 шляхом програмної обробки даних комп'ютерної томографії органів грудної клітки (КТ ОГК) та визначити особливості змін для прогнозування її перебігу. Проаналізовано динаміку даних КТ ОГК 70 пацієнтів на негоспітальну пневмонію вірусної етіології (COVID-19). Діагноз COVID-19 встановлювався відповідно до чинних протоколів лікування коронавірусної хвороби. КТ ОГК проводили на сканері Aqulion TSX-101A Tochiba (Японія) із записом результатів на цифрові носії з подальшою їх програмною обробкою. Із 70 пацієнтів на негоспітальну пневмонію вірусної етіології (COVID-19) у 21 пацієнта (15 чоловіків та 6 жінок) було встановлено діагноз "синдром зникаючих легень", що становило 30 % від усіх обстежених. Випадків формування масивних фіброзних післязапальних змін не виявлено. Проведено програмне опрацювання даних КТ ОГК пацієнтів у динаміці протягом 6 - 12 міс. У середньому контрольні КТ ОГК проводили кожні 2 - 3 міс. При цьому визначали особливості динаміки денситометричних показників, за якими можна прогнозувати перебіг негоспітальної пневмонії вірусної етіології (COVID-19). Висновки: враховуючи великий відсоток діагностики "легені, що зникає", зумовленого автоімунним процесом у пацієнтів з ускладненим перебігом негоспітальної вірусної пневмонії COVID-19, необхідна розробка методів лікування. З метою діагностики ускладнень, їх профілактики та прогнозування перебігу тяжких форм пневмонії COVID-19 необхідно провести КТ ОГК у динаміці з проведенням денситометричних досліджень легеневої паренхіми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-2 + Р514.31 COVID-19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського