РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000812688<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Худий О. І. 
Біотехнологічні засади збереження та відтворення рибних ресурсів водойм Карпатського регіону : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.20 / О. І. Худий; Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" . - Київ, 2019. - 44 c. - укp.

Розроблено біотехнологічні підходи задля підвищення ефективності технологій штучного відтворення аборигенних видів риб Карпатського регіону. Утримання вилучених з природних умов плідників стерляді прісноводної, вирезуба причорноморського та марени звичайної в УЗВ дало змогу відпрацювати та вдосконалити основні ланки технологічного процесу вирощування даних видів, починаючи від процедури доместикації та закінчуючи реінтродукцією отриманого зарибку, а також формуванням ремонтно-маточного стада з вирощених уже в неволі особин. Для зменшення втрат під час переведення личинок на зовнішнє живлення та отримання зарибку аборигенних видів з підвищеною життєстійкістю запропоновано біотехнології створення функціональних стартових живих кормів із підвищеним вмістом поліненасичених жирних кислот та каротиноїдів. Для попередження нутрієнтної депривації живих кормів застосовано препарати на основі дріжджової та водоростевої біомаси. Запропоновані ефективні схеми біоінкапсуляції забезпечують підвищення вмісту цільових продуктів у кормових організмах, не викликаючи підвищення рівня їх смертності. Показано, що біоінкапсульовані стартові живі корми позитивно впливають на виживаність та ростові процеси личинок риб. Вперше показана можливість використання γ-кротонолактонвмісного препарату ДОН-1R в умовах УЗВ. Встановлено, що додавання препарату в корм стимулює підвищення темпів масонакопичення в осетрових риб. Вирощування риб у рециркуляційних системах при незадовільній роботі біофільтра супроводжується накопиченням нітрит-іонів, що викликає посилене формування метгемоглобіну, частка якого може перевищувати 50 %. Доведено, що ефективне звільнення води від розчинних форм Нітрогену забезпечує використання базальтового туфу з родовища "Полицьке 2", що дозволяє використовувати його для тонкої очистки води в рибоводних УЗВ, а також під час культивування кормових організмів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П728-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440141 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського