РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000812877<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Трубка І. О. 
Клініко-експериментальне обґрунтування первинної профілактики карієсу зубів і хронічного катарального гінгівіту у дітей шкільного віку : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.22 / І. О. Трубка; Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика. - Київ, 2019. - 42 c. - укp.

Наведено принципово нове концептуальне вирішення актуальної проблеми сучасної стоматології - клініко-експериментальне обґрунтування оптимізації первинної профілактики карієсу зубів і гінгівіту у дітей шкільного віку шляхом вивчення механізмів формування асоційованого перебігу цих захворювань, зменшення впливу найбільш значимих взаємообтяжуючих факторів ризику, відновлення колонізаційної резистентності і корекції порушень метаболізму кальцію з урахуванням спадкових чинників розвитку цих захворювань. Розроблено експериментальні моделі відтворення карієсу зубів і поєднаного перебігу карієсу зубів і гінгівіту. На моделях досліджено основні патогенетичні чинники формування асоційованого перебігу цих захворювань і значимі фактори ризику, обґрунтовано використання в лікувально-профілактичних комплексах засобів, що забезпечують відновлення колонізаційної резистентності порожнини рота та корекцію порушень метаболізму кальцію. Результати стоматологічного обстеження дітей шкільного віку в різних регіонах України свідчать про регіональні відмінності поширеності карієсу зубів і захворювань пародонта, залежно від вмісту Са2 у природних джерелах мінеральних вод. У дітей за наявності карієсогенної ситуації та порушення колонізаційної резистентності порожнини рота виникає перенапруження та зрив механізмів антиоксидантного захисту, а перебіг карієсу зубів і хронічного катарального гінгівіту набуває асоційованого характеру. За такого перебігу захворювань встановлено достовірно вищу частоту виявлення у дітей основних пародонтопатогенів та їх асоціацій. Активізація механізмів запалення, порушення кальцій-фосфорного обміну, зрив системи антиоксидантного захисту на тлі незадовільної гігієни порожнини рота створюють умови для подальшого поглиблення порушень кальцій-фосфорного обміну та процесів мінералізації кісткової тканини та твердих тканин зубів, реалізації патогенних властивостей карієсогенних і пародонтопатогенних мікроорганізмів, сприяють формуванню хронічного катарального гінгівіту та прогресуванню карієсу зубів. Досліджено генетичні детермінанти асоційованого перебігу карієсу і хронічного катарального гінгівіту, що є предикторами їх розвитку або обумовлюють протективний вплив щодо формування цієї поєднаної патології. Моніторинг даних клінічного обстеження, біохімічних показників ротової рідини, ідентифікації пародонтопатогенів у дітей 7 - 11-ти і 12 - 15-ти років за застосування розробленого лікувально-профілактичного комплексу вказує на запобігання подальшому розвитку карієсу (зниження приросту, висока редукція), достовірне поліпшення гігієнічних і пародонтальних індексів, усунення клінічних проявів гінгівіту, що відбуваються на тлі достовірної елімінації виявлених пародонтопатогенів, нормалізації кальцій-фосфорного обміну, активізації системи антиоксидантного захисту. Результати дослідження обґрунтовують проведення лікувально-профілактичних стоматологічних заходів у дітей з залученням їх батьків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40 + Р733.661.220.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439932 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського