РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813040<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

Актуальні задачі сучасних технологій : зб. тез доп. XI Міжнар. наук.-практ. конф. молодих учених та студентів, 7 - 8 груд. 2022 р. / Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, Університет імені П'єра і Марії Кюрі, Маріборський університет, Технічний університет в Кошице, Вільнюський технічний університет імені Гедімінаса, Міжнародний університет цивільної авіації, Наукове товариство ім. Шевченка. - Тернопіль : ТНТУ, 2022. - 203 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Звернено увагу на фізико-технічні основи розвитку нових технологій. Досліджено застосування комп’ютерно-діагностичної програми "Reaction-test" для визначення латентного періоду простої слухової реакції плавців за різних погодних умов. Визначену сили нервових процесів у студентів, які займаються плаванням за допомогою комп’ютерної програми "Теппінг-тест”. Досліджено деформації та зусилля в елементах каркасу будівлі від різного роду зовнішніх навантажень. Розглянуто використання неруйнівних методів контролю при дослідженні залізобетонних конструкцій. Проведено оцінку міцності попередньо напруженої плити при тиску на неї жорсткого штампа. Проаналізовано застосування дробоструменевої обробки для підвищення працездатності зварних з’єднань з високолегованих аустенітних сталей. Висвітлено сучасні технології в будівництві, машино- та приладобудуванні, а також на транспорті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861049 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"

Кравченко О. М. 
Дослідження параметрів функцій приналежності тривимірного інтервального нечіткого контролера для ультразвукового очищення / О. М. Кравченко // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 54. - С. 173-178. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - визначити оптимальні значення для параметрів функцій приналежності тривимірного нечіткого інтервального контролера для підвищення енергоефективності процесу ультразвукового очищення. Моделювання за допомогою наявних програмних засобів імітації розповсюдження високоінтенсивних ультразвукових хвиль. На основі аналізу даних результатів моделювання процесу ультразвукового очищення отримано оптимальні значення для параметрів функцій приналежностей тривимірного нечіткого інтервального контролера, що керує процесом ультразвукового очищення. Встановлено залежності між параметрами функцій приналежностей тривимірного нечіткого інтервального контролера та коефіцієнтами інтенсивностей випромінювачів і сумарним значенням максимального тиску у забрудненій ділянці. Досліджено вплив параметрів верхньої та нижньої функцій приналежностей, які задані як експоненційні залежності із максимальним значенням при мінімальній відстані між випромінювачем та датчиком. Під час аналізу отриманих даних виявлено наступні закономірності: на перших етапах очищення спостерігаються максимальне та мінімальне значення вихідних коефіцієнтів інтенсивностей для одних і тих же випромінювачів (для найближчого випромінювача - 1, для найдальшого - 0), але спостерігаються незначні коливання для інших. Але за рахунок цих коливань є ефект накопичування різниці і на останньому етапі очищення основний випромінювач для різних значень параметрів функції приналежностей не завжди співпадає. За основний критерій ефективності ультразвукового очищення було прийнято сумарне значення максимального тиску у забрудненій області. Оптимальним виявилися значення для параметрів функцій приналежностей <$E sigma sub 1~=~0,1> та <$E sigma sub 2~=~4>. Зменшення <$E sigma sub 1> спотворювало роботу алгоритму взагалі, бо відбувалося ділення на число близьке до 0. Розширення інтервалу шляхом збільшення <$E sigma sub 2> призвело до зменшення прийнято сумарне значення максимального тиску у забрудненій області. Таким чином, параметри <$E sigma sub 1> та <$E sigma sub 2> знаходяться на значному інтервалі, при цьому -1 досить близько до 0, а значення <$E sigma sub 2> треба визначати в залежності від співвідношення кількості випромінювачів та датчиків, бо збільшення різниці між <$E sigma sub 1> та <$E sigma sub 2> після певного значення ефекту не має.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж61/67

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського