РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813041<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

Республіка Індія: потуга, що зростає. Перспективи розвитку українсько-індійських відносин : аналіт. доп. / О. Александров, Н. Гавриленко, А. Гриценко, О. Давимука, М. Замікула, В. Орлик, Г. Широкий, В. Ярмоленко, М. Бєлєсков; Національний інститут стратегічних досліджень, Центр зовнішньополітичних досліджень, Громадська організація "Центр безпекових досліджень". - Київ : НІСД, 2022. - 100 c. - (Серія "Міжнародні відносини"). - Бібліогр. в знесках - укp.

В аналітичній доповіді розглянуто потенціал Індії в різних сферах, стратегічне середовище держави, її зовнішню політику й позиції в регіоні та у світі. Звернено увагу на принципи мирного співіснування Індії та КНР, територіальні спори між державами, спори у відносинах Індії та Пакистану. Проаналізовано стан та перспективи розвитку українсько-індійських відносин, також і в контексті війни РФ проти України, надано пропозиції щодо активізації міждержавних відносин між Україною та Індією.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5ІНД)80 + У9(4УКР)80 + Ф4(4УКР),9(5ІНД),4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861047 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"

Бровко Д. В. 
Визначення відстані до сейсмічного явища в межах кар'єрного поля на основі звукометричних методів контролю / Д. В. Бровко, А. О. Романенко, В. Д. Сидоренко // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 54. - С. 178-183. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - розробка способу визначення відстані до геофізичного явища з одної віддаленої точки вимірювання, відповідно з використанням тільки одного трикоординатного сейсмозонда. Методика дослідження базується на методах математичної статистики, системному аналітичному підході щодо розробки оптимального методу визначення відстані до сейсмічного явища на основі відомих теорій. При проведенні досліджень використовувались методи математичної статистики та логіки, системно-структурного та порівняльного аналізу, узагальнення, систематизації та класифікації. Полягає у розробці алгоритму проведення досліджень з визначення відстані до сейсмічного явища, використовуючи лише один трохканальний зонд. Визначення та інтерпритація результатів замірів трьохканальним зондом, в перспективі, дає можливість не тільки ідентифікувати явище, але й визначити відстань до нього, що дає змогу контролювати перерозподіл напружень в гірському масиві. Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що на основі отриманих даних можна характеризувати порушеність структури масиву та інтенсивність внутрішнього руйнування масиву у шахтних виробках, які знаходяться в межах кар'єрного поля. Завдяки сукупності відомих і нових суттєвих ознак стало можливим визначати відстань до геомеханічного явища з тільки одної доступної віддаленої точки вимірювання, відповідно з використанням тільки одного трикоординатного сейсмозонда. Це дає можливість прогнозувати всплиття пустоти або вихід воронки на поверхню. Використання відношення тривалості сигналу до амплітуди сигналу дозволяє компенсувати вплив енергії явища на залежності тривалості і амплітуди від відстані, що в свою чергу дозволяє забезпечити точність визначення відстані відповідну точності вимірювань протяжності і амплітуди при широкому діапазоні коливань енергії явищ. Технічним результатом є можливість визначати відстані до гіпоцентрів сейсмічних подій за сигналами одного сейсмічного зонда.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського