РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813042<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

Суходоля О. М. 
Штучний інтелект в енергетиці : аналіт. доп. / О. М. Суходоля; Національний інститут стратегічних досліджень, Громадська організація "Центр безпекових досліджень". - Київ : НІСД, 2022. - 72 c. - (Серія "Національна безпека"). - укp.

Звернено увагу на можливості та способи використання ШІ в енергетиці. Розкрито нові моделі організації взаємодії між учасниками енергетичних ринків та бізнес-моделі, що виникають завдяки використанню цифрових технологій. Наведено приклади, як нові моделі взаємовідносин між виробниками та споживачами енергії трансформують моделі енергетичних ринків, створюючи нові інвестиційні можливості не тільки для енергетичних компаній, але і для третіх сторін. Проаналізовано стан впровадження технологій ШІ в практичній діяльності енергетичних компаній, визначено перешкоди їх широкому впровадженню. Відзначено необхідність не лише розвитку та удосконалення власне наукових знань та технологій ШІ, але і створення програм підготовки фахівців у сфері ШІ для потреб енергетики та перепідготовки персоналу енергетичних компаній. Зауважено, що окремим напрямом забезпечення розвитку ШІ та його застосування має стати формування надійного захисту інформації як персональної, так і комерційної, яка буде використовуватися ШІ. Не менш важливим завданням є подолання несприйняття нових технологій з боку суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: З1 + У9(4УКР)305.70-551.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861044 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"

Куліковська О. Є. 
Порівняльний аналіз програмних систем SinergyMap і ЗЕМПРО (Spliterw) / О. Є. Куліковська, А. В. Переметчик, В. О. Катушков, О. П. Ісаєв // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 54. - С. 183-190. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - у зв'язку з появленням новітніх правил стосовно забезпечення потрібними даними органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, а також громадян із ціллю регулювання земельних та інших взаємовідносин постала мета порівняти можливості, зручність, простоту функціоналу двох різних ГІС, зокрема ЗЕМПРО (Spliterw) та SinergyMap під час опрацювання матеріалів для виконання ідентичної роботи. Сформульовані мета та задачі дослідження зумовили застосування загальнонаукових підходів, логічних правил побудови висновків, спеціальних методів пізнання. Інформаційним підгрунтям проведення роботи слугували збірники наукових праць, періодичні фахові видання, Інтернет-ресурси, нормативні документи. Означено відбір результативних методів практики організації опрацювання матеріалів для виконання ідентичної роботи із застосуванням ГІС ЗЕМПРО (Spliterw) та SinergyMap. Цільове спрямування виділяється практичною значимістю даного дослідження для потреб професіоналів для землевпорядників, геодезичної галузі та для фахівців інших напрямів, що займаються організацією ефективної роботи щодо методів та способів збирання просторових даних, які можуть забезпечити оперативне автоматизоване отримання картографічної інформації з заданою точністю і необхідним обсягом інформації як для потреб країни, так і зацікавлених користувачів. Встановлено, що ГІС SynergyMap має всі потрібні засоби для використання у різноманітних областях, і набула щонайбільшого розповсюдження у землеустрої, архітектурі, сільському, лісовому і водному господарствах, земельному кадастрі тощо. Подібне об'єднання вдосконалює структурування показників, додає ефективність їх аналізу та опрацювання, а віддзеркалення цих даних у звичайному для людського розуміння візуальному вигляді добре облегшує та модернізує механізм прийняття адміністративних рішень. Існуючі сьогодні ГІС, як платні, так і з відкритим кодом, дозволяють виконувати практично будь-які камеральні роботи для кадастру та землеустрою. Головне розуміти користувачу зміст поставленого завдання і враховувати корпоративні стандарти на інформаційні системи в організаціях, які беруть участь у таких спільних роботах, або для яких ці роботи виконуються.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"

Тадеєва М. І. 
Реформування шкільної іншомовної освіти в країнах Вишеградської четвірки в руслі Загальноєвропрейських рекомендацій з мовної освіти : монографія / М. І. Тадеєва, Л. В. Годунко, Ю. П. Павлович. - Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2022. - 295 c. - Бібліогр.: с. 250-292 - укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади й практику реформування шкільної іншомовної освіти в країнах Вишеградської четвірки (Польщі, Словаччині, Угорщині та Чехії) впродовж останніх двадцяти років з урахуванням Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти. Проаналізовано соціокультурні та організаційно-педагогічні засади модернізації змісту навчання іноземних мов у початковій, середній і старшій школі. Розкрито сутність актуальних концепцій теорії і практики шкільної іншомовної освіти під впливом трансформації цілей, форм і методів навчання у рамках мультилінгвізму й полікультурності. Схарактеризовано шляхи вдосконалення навчальних програм, шкільних підручників та впровадження Європейського мовного портфоліо. Проаналізовано особливості підготовки вчителів іноземних мов в умовах полілінгвального середовища, глобалізаційних та інтеграційних процесів. Запропоновано низку рекомендацій щодо використання зарубіжного досвіду в шкільній іншомовній освіті України. Винятково важливе значення на сучасні тенденції розвитку шкільної іншомовної освіти в країнах Вишеградської четвірки мав вплив Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти, опублікованих 2001 р., а також їхній удосконалений та розширений варіант 2018 р. Якісні зміни у змісті ранньої іншомовної освіти в зазначених країнах відбуваються під впливом глобалізаційних та інтеграційних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-912 г(44)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860953 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського