РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000813079<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пальчиковський В. О. 
Методи діагностування дефектів деталей авіаційних двигунів з композиційних матеріалів / В. О. Пальчиковський, А. В. Морозов, Ю. І. Торба // Авіац.-косм. техніка і технологія. - 2021. - N 4 (спец. вип., ч. 1). - С. 102-109. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Пріоритетним напрямком підвищення техніко-економічних показників газотурбінних двигунів є застосування нових композиційних матеріалів (КМ). Використання композитів у елементах відповідальних силових конструкцій, які працюють в умовах статичних і динамічних навантажень протягом тривалих термінів експлуатації, визначає необхідність прогнозування ресурсу цих елементів. Також для підвищення безпеки експлуатації двигунів і вдосконалення технології виробництва деталей, є важливим вчасна діагностика дефектів таких конструкцій. Роботу присвячено діагностиці дефектів і пошкоджень деталей із КМ, які виникають на різних етапах виробництва та експлуатації. Мета роботи - розгляд існуючих методів неруйнівного контролю КМ, опис принципу їх роботи та визначення сфери їх застосування. Розглянуто акустичні, теплові, оптичні та радіаційні методи контролю. З ряду акустичних методів, метод фазованих решіток, виділений як найбільш інформативний та універсальний. Також виділено метод акустичної емісії, який надає можливість стежити за розвитком дефектів у реальному часі під час випробувань. Із теплових методів виділено метод вібро-термографії, як найбільш перспективний із термографічних підвидів. Він надає можливість, використовувати явище локального резонансу дефектів і як наслідок ефективно їх виявляти. З оптичних методів розглянуто шерографію. Розглянуто особливості використання рентгенівських методів на прикладі комп'ютерної томографії. Зроблено висновок, що підхід із використанням декількох методів надає можливість значно збільшити ефективність виявлення дефектів та оцінити ступінь їх критичності. Активний тепловий контроль добре підходить для швидкого сканування великогабаритних деталей і пошуку зон скупчення дефектів. Надалі потрібно використовувати локальні методи, як, імпедансний, вібро-термографію або один з ультразвукових. Для вимірювання деформацій за статичного навантаження доцільно використовувати шерографію. Для виявлення прогресуючих дефектів за статичного навантаження доцільно використовувати метод акустичної емісії.


Індекс рубрикатора НБУВ: О551-082.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського